Bosanskohercegovački bacač kugle Mesud Pezer osvojio je zlatnu medalju na 81. Balkanskom seniorskom prvenstvu u grčkom Volosu. Član Atletskog kluba Zenica, do najvišeg postolja došao je hicem od 20,29 m, čime je bio jedini takmičar koji je prebacio granicu od 20 metara na ovom natjecanju.
– Iako ostaje žal za boljim hicem jer znam da vrijedim mnogo više, na ovakvim takmičenjima najvažnije je osvojiti medalju i predstavljati svoju zemlju na najbolji mogući način. Hvala svima na podršci, porukama i vjeri u mene. Idemo dalje, još jače i još dalje -kazao je Pezer nakon pobjede.