Na atletskom stadionu Kamberovića polje, prošlog četvrtka su održavane 22. atletske sportske igre paraplegičara i oboljelih od dječije paralize Zeničko-dobojskog kantona a u tehničkoj organizaciji zeničkog Udruženja PODP. Na takmičenju su učestvovali sportisti iz skoro svih gradova i općina ZDK kao i gosti iz Travnika.
Kako su istakli organizatori, ove igre im mnogo više znače od samog takmičenja jer sportski rezultati su nešto što je u suštini najnebitnija stavka ovog događaja. Bitno je, kako su rekli, pokazati aktivizam osoba s invaliditetom, aktivan život i najbolji vid inkluzije u društvu. Ovo je jasan pokazatelj da osobe s invaliditetom mogu, hoće i trebaju biti uključene u sve tokove društva i da su to zaista aktivne osobe koje mogu mnogo toga da daju.
Takmičenje se odvijalo u više disciplina: trka u mehaničkim invalidskim kolicima, bacanje kugle, diska, koplja i čunja, kao i u šahu. Nakon takmičenja, uslijedila je dodjela diploma i medalja najuspješnijim pojedincima a druženje je nastavljeno uz zajednički ručak.
Održane kantonalne sportske igre
UDRUŽENJE PODP ZENICA



