Bosanskohercegovački srednjoprugaš Amel Tuka osvojio je 4. mjesto u finalu na 800 metara na 37. Evropskom dvoranskom atletskom prvenstvu u Istanbulu. Tuka je ovu dionicu istrčao u vremenu 1:47.90. Novi evropski dvoranski prvak je Adrian Ben iz Španije koji je imao vrijeme 1:47.34, dok je drugo mjesto pripalo Benjaminu Robertu iz Francuske. Bh. atletičar je trčao u stazi 1 zajedno s Eliottom Crestantom iz Belgije koji je na kraju osvojio bronzu a na kraju je presudio foto finiš. Podsjetimo, Tuka je s vremenom 1:47.22 bio najbrži u kvalifikacijama za plasman u polufinale, nakon toga je u prvoj polufinalnoj trci osvojio drugo mjesto s vremenom 1:47.53. Njegov lični rekord u dvorani iznosi 1:45.95. Ove je sezone tu discipline najbrže istrčao u vremenu 1:46.89.
Naš rekorder u disciplini kugla Mesud Pezer u finalu je kuglu bacio na daljinu od 19,92 m i s tim rezultatom zauzeo 7. mjesto na ovoj smotri najboljih atletičara Evrope.
– Sigurno je da sam mogao mnogo bolje, ali mislim da nije mala stvar biti među Top 8 najboljih bacača kugle u Evropi –kazao je Pezer.