Utakmice 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine su odigrane u vikendu iza nas. U Tomislavgradu su se sastali domaći Tomislav i zenički Čelik pred više od 400 gledalaca od čega je stotinjak bilo navijača „Crno-crvenih“. Na samom početku utakmice nije bilo izglednih prilika. Domaćini nakon greške stopera Čelika u 30. minuti golom Branimira Šiška dolaze do prednosti. Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo nogometašima Čelika. Stvarali su brojne prilike ali je Ivan Sabljo branio udarce sve do 82. minute. Sjajno je asistirao Harun Vardo a Anes Mašić je pretrčao 30-ak metara te pogodio za konačnih 1:1. Glavni sudija Ermin Hadžović je svojim odlukama u više navrata izazivao nervozu igrača obje ekipe. Ipak, remi je prema prikazanom u toku 90 minuta bio najpravedniji.
Pobjeda Rudara
Rudar je na svom terenu ugostio ekipu Gradine iz Srebrenika i stigao do vrlo bitnih bodova u borbi za opstanak. Prvi gol je publika u Kaknju vidjela u 23. minuti a strijelac za 1:0 bio je Idriz Džafić. Igrao se 35. minut kad je Anes Hrustanović pogodio za 2:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 80. minuti kad je za konačnih 3:0 (2:0) pogodio Adin Hubanić. Kantonalni derbi su u Maglaju odigrali domaći Simm Bau i Mladost iz Doboja kod Kaknja a prisutna publika je vidjela čak šest pogodaka. Mladost je u 5. minuti povela preko Pavla Bonića, da bi u 19. Nemanja Stjepanović izjednačio. Domaći do vodstva dolaze u 28. minuti, Ševkija Resić je bio strijelac za 2:1. Međutim, samo pet minuta kasnije, Mladost se vraća preko Gorana Brkića koji pogađa za 2:2. Gol odluke viđen je u 69. minuti. Za pobjedu domaćih pogodio je Predrag Vladić. Hamza Martinović je u 87. minuti postigao gol za konačnih 4:2 (2:2).
Jedinstvo je u Bihaću bilo domaćin Stupčanici iz Olova. Gol odluke za pobjedu od 0:1 (0:0) postigao je Munib Karahmetović u 50. minuti susreta, a ovim trijumfom Stupčanica je smanjila zaostatak za liderom Slobodom na pet bodova. U Tešnju je ekipa TOŠK utakmicu odigrala s Goraždem. Nermin Mašić u 7. i Nenad Rašević u 15. minuti su postigli jedine pogotke na utakmici za pobjedu gostiju rezultatom 0:2 (0:2).