Odigrane su utakmice 26. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Derbi kola su na tuzlanskom stadionu Tušanj pred skoro 2.000 gledalaca igrali domaća Sloboda i zenički Čelik. Iako su Zeničani bili bez rezultatskog imperativa te oslabljeni povredama i žutim kartonima, pružili su sjajan otpor domaćinu a u drugom poluvremenu i dominirali na terenu.
Incidenti na Tušnju
Nešto više od 300 najvjernijih navijača „Crno-crvenih“, popularnih Robijaša na tribinu je ušlo tek u 30. a morali su izaći u 85. minuti. Iako su Tuzlaci na jesen u Zenici imali besplatan ulaz na sjever Bilinog polja, rukovodstvo Slobode je ovaj put odlučilo da samo 100 navijača iz Zenice uđe bez ulaznice. Vratimo se utakmici, u prvih pola sata je lider na tabeli, ekipa Slobode, nekoliko puta zaprijetila ali nisu mogli proći pokraj Adija Durme na golu Čelika. Krajem prvog poluvremena je Čelik zaprijetio nekoliko puta preko Emira Karalića, Alija Međuseljca i Talhe Tabakovića ali se početni rezultat nije mijenjao. U drugom poluvremenu su domaći igrači bili sve nervozniji što koristi vezni red Čelika te su u nekoliko navrata Harun Vardo i Mahir Mehić slali odlične lopte u kazneni prostor domaćina. Kako se bližio kraj utakmice, domaća publika je osluškivala rezultat iz Kaknja te se nadala da će Sloboda pobjedom pobjeći Stupčanici na prvenstvenoj tabeli. Ipak, glavni sudija utakmice Emir Omerhodžić (Sarajevo) je odsvirao kraj vrlo dobre utakmice ali bez pogodaka.
Sljedeći incident u Tuzli se dogodio prilikom odlaska zeničke delegacije sa stadiona. Iako je praksa i u nižim ligama da gostujući autobus ima policijsku pratnju do izlaska iz grada, tako nije bilo u Tuzli. Samo 50 metara od Tušnja, nekolicina domaćih navijača je kamenicama zasula autobus u kojem su bili igrači i rukovodstvo Čelika. Srećom, nastala je samo manja materijalna šteta na autobusu bez povrijeđenih osoba tako da su, nakon policijskog uviđaja, „Crno-crveni“ nastavili put ka Zenici.

Prošle sedmice je u prostorijama NSFBiH održana sjednica Prvostepene komisije za licenciranje klubova Prve lige Federacije BiH. Kad su u pitanju klubovi iz ZDK, licencu za sljedeću sezonu su dobili: Stupčanica, Rudar i Simm Bau. Čelik, TOŠK i Mladost imaju rok od osam dana (od dana objavljivanja Odluke) da ulože žalbu Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS FBiH.

Poraz Stupčanice
Kantonalni derbi su u Kaknju odigrali Rudar i Stupčanica. Domaćini su slavili pobjedu rezultatom 1:0. Utakmica je riješena već u drugoj minuti kada je jedini gol na utakmici postigao Idriz Džafić. Stupčanica je pred kraj utakmice očekivano podigla intenzitet na veći nivo, ali ostaje druga s četiri boda iza Slobode. Rudar je sad dva boda iznad zone ispadanja i doveo se u nešto komotniju situaciju četiri kola prije kraja prvenstva.
U Maglaju je Simm Bau bio domaćin ekipi Tomislava te doživio izuzetno težak poraz rezultatom 0:4 (0:3). U Tešnju je TOŠK ugostio Bratstvo iz Gračanice. Igrao se 19. minut kad je Edis Smajić doveo goste u vodstvo. Armin Spahić u 34. i Alen Nuhanović u 36. minuti pogađaju za konačnih 2:1 i ostavljaju tri izuzetno bitna boda u Tešnju. Kod Gradine u Srebreniku je gostovala Mladost iz Doboja kod Kaknja a utakmica je završena rezultatom 3:2 (0:1). Posljednje plasirana Mladost je povela preko Amera Grahića u 41. minuti. U periodu od 55. do 61. minuti Gradina postiže tri pogotka, Dževad Sijamija je u nadoknadi ublažio poraz Mladosti.
U narednom kolu se sastaju: Čelik – Jedinstvo, Bratstvo – Simm Bau, Mladost – Zvijezda, Radnik – Stupčanica, TOŠK – Rudar.