Derbi začelja 22. kola Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja odigrali su Mladost i Krupa. Jedini gol na utakmici postigao je Amer Hiroš u 24. minuti. Nakon što je šutirao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila od Igora Makitana i završila u mreži iza Vasilija Kolaka. Mladost trenutno ima 22 boda i nalazi se na 9. poziciji prvenstvene tabele.
Kakanjski Rudar je neočekivano poražen na domaćem terenu od ekipe Radnika iz Hadžića. Strijelac gola za goste bio je Enes Kazić u 82. minuti. Kantonalni derbi su u Tešnju odigrali TOŠK i Vis Simm-Bau a utakmica je završena rezultatom 2:0 (1:0). Strijelac oba pogotka bio je Sadik Škrijelj. TOŠK ovom ostaje na diobi prve pozicije na prvenstvenoj tabeli s ekipom Posušja, oba tima imaju po 34 boda. Rudar je treći s 30, a Vis Simm-Bau šesti s 27 bodova.