Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je protekle subote u Lisabonu od reprezentacije Portugala rezultatom 3:0 (1:0), u okviru 3. kola kvalifikacija za Euro 2024 u Njemačkoj. Prvu priliku na utakmici imali su „Zmajevi“ u 22. minuti, kad je debitant Adrian Leon Barišić centrirao s desne strane, nakon čega je lopta zamalo završila u golu. Dva minuta kasnije na drugoj strani, poništen je pogodak Cristiana Ronalda zbog ofsajda. U 29. minuti nakon centaršuta Gojka Cimirota, kapiten Edin Džeko neometan iz odlične pozicije šutira preko gola. Portugalci prijete u 37. minuti ali Ibrahim Šehić brani udarac Joao Felixa sa 16 metara. Ipak, Portugalci su na odmor otišli s golom prednosti. Bruno Fernandes je dao lijep pas kroz odbranu naše reprezentacije, a Bernardo Silva rutinski savladao Šehića za vodstvo od 1:0. U nastavku utakmice nije viđeno mnogo toga zanimljivog sve do 77. minute kad Ruben Neves precizno centrira s desne strane, a Bruno Fernandes glavom pogađa za 2:0. Pet minuta kasnije, Amar Dedić se s nekoliko lijepih poteza oslobodio svojih čuvara, ali je šutirao u dobro postavljenog Dioga Costu. U 88. minuti Šehić sjajno brani udarac Diogo Jote sa 7-8 metara, nakon asistencije Ronalda. Konačnih 3:0 postavio je Bruno Fernandes preciznim udarcem s 15 metara u trećem minutu nadoknade.
U ostalim susretima u našoj grupi, Luksemburg je golovima u drugom poluvremenu savladao Lihtenštajn s 2:0, dok je Slovačka u gostima bila bolja od Islanda rezultatom 2:1. Nakon tri odigrana kola, Portugal je prvi na tabeli s maksimalnih 9 bodova. Slovačka ima 7, Luksemburg 4, Bosna i Hercegovina i Island po 3, a Lihtenštajn 0 bodova. Večeras (utorak, 20. juni) s početkom od 20:45 na zeničkom stadionu „Bilino polje“ BiH će dočekati Luksemburg.