Odigrana su dva kola nogometne Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine – Centar. Protekle srijede su se na stadionu Bilino polje pred 4.000 gledalaca sastali Čelik i visočka Bosna. U izuzetno zanimljivoj utakmici više sreće su imali gostujući nogometaši koji su golom Belmina Vile u 36. minuti došli do nova tri boda. „Crno-crveni“ u ovoj utakmici nisu iskoristili brojne prilike među kojima posebno izdvajamo dva jedanaesterca, najzaslužniji za to bio je golman Bosne Amir Bekan koji je zasluženo proglašen za najboljeg igrača na ovom kantonalnom derbiju. Bosna je na ovoj utakmici prekinula Čelikov niz od 17 uzastopnih pobjeda u prvenstvu.
Proteklog vikenda je Bosna u Visokom golom Kenana Salkanovića s 1:0 slavila pobjedu nad ekipom Azota. Čelik je gostovao u Sarajevu kod ekipe Batona i nakon prvih 45 minuta gubio 1:0. Ipak, šef stručnog štaba „Crno-crvenih“ Armin Duvnjak je u pauzi posložio svoju ekipu koja je u nastavku postigla sedam golova te stigla do zaslužene pobjede. Strijelci su bili: Edin Durmiš (3 gola), Ali Međuseljac (2), Mirsad Šijerkić i Mahir Mehić.