Proteklog vikenda su odigrane utakmice 4. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. U derbiju kola, na zeničkom stadionu Bilino polje, sastali su se Čelik i Goražde. Nešto više od 3.000 gledalaca moglo je uživati u izuzetno kvalitetnoj utakmici. „Crno-crveni“ su od samog početka utakmice napadali gol gostiju a prvi pogodak postigao je Harun Vardo u 8. minuti nakon što je korner izveo Selim Žuna. Nizale su se prilike Alija Međuseljca, Edin Durmiša, Anesa Mašića i drugih igrača Čelika ali je Benjamin Čalaković na golu Goražda bio siguran. Igrao se 62. minut kad je Eldar Sivac sjajno prošao po strani i izborio aut s desne strane, kojeg je sam izveo. Lopta dolazi do Kenana Šarića koji je asistirao Mašiću za konačnih 2:0.
Kantonalni derbi su u Tešnju odigrali TOŠK i Stupčanica.

U narednom kolu Rudar gostuje u Banovićima kod ekipe Budućnosti, Čelik putuje u Gornji Rahić, TOŠK će igrati u Hadžićima, Mladost će u Doboju kod Kaknja ugostiti ekipu Bratstva iz Gračanice a kantonalni derbi će u Olovu igrati Stupčanica i Simm Bau.

Dino Dizdarević je u 6. minuti pogodio za vodstvo domaćih od 1:0. Igrao se 12. minut kad je Fijad Mehanović iz kaznenog udarca izjednačio na 1:1 što je bio rezultat prvog poluvremena. Spremniji domaćini ipak uspijevaju doći do pobjede. Irman Sejmenović je pogađao za TOŠK u 52. i 66. minuti a strijelac za konačnih 4:1 bio je Alen Nuhanović u 78. minuti utakmice. Simm Bau je u Maglaju ugostio ekipu Zvijezde iz Gradačca a strijelci u pobjedi od 3:1 (1:0) bili su: Armin Karišik, Ševkija Resić i Hamza Martinović. Na kakanjskom stadionu Pod Vardom utakmicu su odigrali Rudar i ekipa Gornjeg Rahića. Igrao se 59. minut kad je Idriz Džafić pogodio za 1:0 a Eldin Mehmedović je izjednačio na 1:1 u 83. minuti. Ipak, bodovi ostaju u Kaknju jer je u sudijskoj nadoknadi utakmice za konačnih 2:1 pogodio Anes Hrustanović. Mladost iz Doboja kod Kaknja je gostovala kod ekipe Tomislava i poraženi su rezultatom 3:1. Strijelac jedinog pogotka za Mladost bio je Rijad Smolo.