Nastavljen je proljetni dio takmičenja u Prvoj ligi FBiH i Drugoj ligi – Grupa centar. Jedinstvo je u Bihaću dočekalo Mladost iz Doboja kod Kaknja. Poveli su gosti autogolom Ajdina Drine u 14. minuti, ali Jedinstvo se vraća u meč preko Luke Merdovića koji u 30. minuti pogađa za 1:1 i rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice u Bihaću novi hladan tuš za domaće. Nikola Jelačić je u 48. minuti pogodi za 1:2 i novo vodstvo Mladosti. Nakon drugog gola Mladosti, Jedinstvo je krenulo na sve ili ništa, ali do kraja su gosti izdržali i upisali vrijedna tri boda. Stupčanica je u Olovu dočekala Radnik iz Hadžića i na kraju upisala vrijedan trijumf rezultatom 1:0, gol odluke postigao je Elvedin Aletić u 48. minuti utakmice. Travnik i Simm Bau odigrali su dopadljiv meč na Piroti. Jedini gol postignut je u 87. minuti za slavlje gostiju. Husein Poturalić se sjajno snašao nakon jednog kornera i pogodio za 0:1 što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice. U Kaknju preokret Rudara protiv TOŠK-a i prva pobjeda u nastavku sezone. Tešanjci su poveli pred sami kraj prvog dijela preko Dine Dizdarevića i izgledalo je da će stići do novih bodova. U drugom poluvremenu se ipak dogodio preokret. Prvo je Ahmed Hasanović pogodio u 65. minuti za 1:1, da bi u 78. minuti za konačnih 2:1 gol postigao Armin Imamović.
Na gradskom stadionu u Maglaju su se sastali domaći Moševac i zenički Čelik. Igrao se 9. minut kad je Belmin Hajdić sjajno šutirao s dvadesetak metara i pogodio za 1:0. „Crno-crveni“ su dominirali na terenu i stvarali prilike a prvu od njih je iskoristio Ajdin Isaković u 25. minuti i pogodio za 1:1. Igrala se posljednja minuta prvog poluvremena kad je Eldar Sivac sjajno ubacio s desne strane a za 1:2 pogodio Mirsad Šijerkić. Na poluvremenu je u igru ušao novajlija u dresu Čelika Filip Arežina koji je prvo iz slobodnog udarca zatresao prečku gola Moševca a u 65. minuti pogodio za 1:3. Ali Međuseljac je bio asistent kod 1. i 3. gola Čelika a sam je pogodio mrežu domaćina u 78. minuti za 1:4. Tarik Huzbašić prvi gol u „Crno-crvenom“ dresu postiže u 88. minuti za konačnih 1:5. Utakmica Žepče – Krivaja završena je rezultatom 1:1. Usora je rezultatom 2:0 nadigrala Natron, Borac je u Jelahu bio bolji od Rudara iz Breze rezultatom 2:1, visočka Bosna je na svom terenu poražena od Mošćanice rezultatom 1:3.