Odigrane su utakmice 7. kola Prve lige FBiH. Na zeničkom stadionu Bilino polje pred nešto više od 1.500 gledalaca, Čelik je dočekao ekipu Tomislava. Zeničani su u ovaj meč ušli s četiri promjene u odnosu na meč u Kaknju, a taj potez pokazao se kao veoma loš, posebno u prvom poluvremenu. Iako su „Crno-crveni“ stvarali prilike, u prvih 45 minuta dva gola su postigli igrači Tomislava. Igrao se 11. minut kad je Petar Banović pogodio za 0:1 dok je Nikola Šiško u 32. bio strijelac za 0:2. Armin Duvnjak u poluvremenu vrši nekoliko izmjena te Edin Durmiš već u 48. minuti glavom pogađa za 1:2. Domaći nogometaši su nastavili s pritiskom ali tek u 82. minuti Anes Mašić iz kaznenog udarca pogađa za izjednačujućih 2:2. Prethodno je u šesnaestercu gostiju nepropisno oboren Aladin Isaković.

U subotu je službeno otvoren novi, veći i moderniji Fan shop NK Čelik koji se nalazi u sklopu stadiona Bilino polje u Zenici kod službenog ulaza, tj. kod VIP ulaza D na istočnoj tribini stadiona. U novootvorenom Fan shopu tehničkog sponzora kluba „Macron“ može se pronaći raznovrsna sportska oprema poput dresova, trenerki, nogometnih lopti, štucni i drugih odjevnim predmeta sa simbolima Čelika kao i odjeća za svakodnevne aktivnosti.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao te su navijači još jednom razočarani napustili zenički stadion.
Kantonalni derbi u Doboju kod Kaknja su odigrali Mladost i Simm Bau a utakmica u kojoj je postignuto šest golova je završena bez pobjednika. Dževad Šijamija je u 7. minuti pogodio za 1:0. Igrao se 20. minut kad je Predrag Vladić izjednačio na 1:1. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Vedin Kulović ponovno dovodi Mladost u vodstvo. Marcelo Kurevija u 60. minuti nespretno postiže autogol te je rezultat 2:2. U 76. minuti Mustafa Selimović još jednom dovodi domaću ekipu u vodstvo od 3:2, samo pet minuta kasnije Hamza Martinović postiže posljednji gol na utakmici za konačnih 3:3. Stupčanica je u Olovu s visokih 4:0 porazila ekipu bihaćkog Jedinstva. Stefan Božić je bio strijelac za 1:0 u 38. minuti dok su u drugom poluvremenu pogađali još Fijad Mehanović (dva gola) i Munib Karahmetović. U Srebreniku su se sastali Gradina i kakanjski Rudar a strijelac za konačnih 1:0 bio je Ali Panjeta u 75. minuti utakmice. Tešanjski TOŠK je rezultatom 2:1 (1:0) poražen u Goraždu. Jedini pogodak za gostujuću ekipu postigao je Irman Sejmenović u sudijskoj nadoknadi.