Nogometaši zeničkog Čelika su u posljednjem kolu Nogometne lige ZDK na Bilinom polju s visokih 13:1 nadigrali ekipu Sportinga. Zeničani su sezonu završili s impresivnih 50 bodova, 16 pobjeda i dva remija. „Crno-crveni“ će u narednoj sezoni nastupiti Drugoj ligi – Centar, a navijači i simpatizeri očekuju da će se vrlo brzo vratiti i u Premijer ligu.
Mladost je minimalno poražena na Pecari golom Jurića već u 4. minuti utakmice. Nakon pritiska Širokog, igrači iz Doboja kod Kaknja su nekoliko puta zaprijetili golu domaćina ali rezultat se nije mijenjao. U posljednjem kolu Mladost na svom stadionu dočekuje ekipu mostarskog Veleža.
U Tešnju je TOŠK vodio 3:0 protiv Čapljine, no gosti se nisu predavali i na kraju je završilo 3:3. Dva puta je pogodio Šehić, jednom Škrijelj, a za goste su strijelci bili Mace, Albijanić i Mirković. Kakanjski Rudar je kao gost minimalnim rezultatom savladao posljednjeplasiranog Slavena (0:1). Strijelac jedinog gola bio je Kobilica u 74. minuti. Nogometaši Vis Simm-Baua su gostovali u Bihaću. Jedinstvo je slavilo pobjedu od 1:0, a gol odluke postigao je Hadžić u 27. minuti susreta.