Košarkaši zeničkog Čelika su na svom parketu bili bolji od ekipe banjalučkog Borca rezultatom 78:66 (25:18, 19:14, 19:19, 15:15). Sam početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri a u zadnje 3. minute prve četvrtine Čelik sa serijom 5:0 pravi razliku. Do dvocifrene prednosti „Crno-crveni“ dolaze u 13. minuti (29:18). Zeničani odlaze na odmor s vodstvom 44:32. Sredinom treće četvrtine Borac dolazi -6 (44:50), ipak košarkaši Čelika serijom od 9 poena idu do novog dvocifrenog vodstva. Banjalučani pokušavaju da dovedu utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Zeničani igraju sigurno do kraja i dolaze do zaslužene pobjede. Najefikasniji u redovima Čelika bili su: Haris Delalić (22 poena, 10 skokova), Milivoje Božović (18, 13) i Haris Ćurevac (18, 5). Prema rasporedu, Čelik bi naredna dva kola treba gostovati kod ekipa Leotara i Igokee.