Odigrane su utakmice 13. kola Prve nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine. Na zeničkom stadionu Bilino polje, Čelik je pred nešto više od 1.500 gledalaca ugostio ekipu Budućnosti iz Banovića. Nakon snažnog pljuska, na izuzetno teškom terenu, „crno-crveni“ su od samog početka utakmice nastojali doći do pogotka. Igrao se 22. minuti kad je Anes Mašić prebacio gostujućeg golmana ali lopta odlazi malo pokraj gola. Samo četiri minuta kasnije, Eldar Sivac ubacuje s desne strane, najviši u skoku bio je Edin Durmiš koji glavom pogađa za 1:0. Igrao se 29. minut kad je Aladin Isaković pogodio mrežu gostiju ali pomoćni sudija je označio da je bio u nedozvoljenoj poziciji. Gosti su nastojali doći do izjednačenja a s druge strane Talha Tabaković i Mašić nisu imali sreće jer su im udarci bili izblokirani. Budućnost nakon brzog kontranapada preko Eldina Trumića u 71. minuti dolazi do izjednačenja. Igrala se sudijska nadoknada drugog poluvremena kad je Selim Žuna izveo korner a Isaković pogodio za konačnih 2:1 i veliko slavlje na Bilinom polju.

Odigrana je utakmica 1/16 finala Kupa BiH u kojoj je Čelik na svom terenu visoko poražen od aktuelnog prvaka i osvajača Kupa, ekipe mostarskog Zrinjskog. Nešto više od 5.000 navijača na Bilinom polju je i nakon 0:6 aplauzom ispratilo „Crno-crvene“. Stupčanica je ostala jedini klub iz ZDK koji će na proljeće igrati u 1/8 finala Kupa.

Kakanjski Rudar gostovao je u Hadžićima te u utakmici bez pogodaka uspio doći do boda. Prvi od dva kantonalna derbija u Doboju kod Kaknja su odigrali Mladost i ekipa Stupčanice iz Olova. Fijad Mehanović je u 54. minuti iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo. Faruk Piljug u 70. minuti pogotkom donosi nadu domaćim navijačima da bi Mladost mogla biti neporažena. Samo šest minuta kasnije strijelac za konačnih 1:2 (0:0) bio je Hamza Bešić. U Tešnju su se sastali domaći TOŠK i Simm Bau iz Kosove kod Maglaja a konačni rezultat glasio je 1:2 (0:1).
Sloboda je vodeća na tabeli s 30 osvojenih bodova, Stupčanica je druga s bodom manje. Na trećoj poziciji je Simm Bau (24 boda), Čelik je osmi (18), dok su tri posljednje ekipe Rudar (10), TOŠK (8) i Mladost (8). Narednog vikenda Čelik gostuje u Srebreniku kod Gradine, Mladost gostuje kod ekipe Hadžića, utakmicu u Kaknju će igrati Rudar i Simm bau dok će Stupčanica u Olovu biti domaćin ekipi Goražda.