Nastavljeno je takmičenje u okviru Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. U utakmici 25. kola na stadionu Bilino polje pred nešto više od 1.000 gledalaca su igrali zenički Čelik i ekipa Simm Baua iz Kosove kod Maglaja.
Preokret na Bilinom polju
Prvi prijete gosti preko Predraga Vladića ali njegov šut odlazi iznad gola. Igrao se 12. minut kad je Anes Mašić šutirao iskosa s lijeve strane, golman gostiju Samed Hodžić sjajno brani. Lopta se odbija u polje i kreće kontra gostiju, koju uspješno završava Vladić za vodstvo od 0:1. Samo tri minuta kasnije Eldar Sivac šutira pokraj gola gostujuće ekipe. Obje ekipe su nastavile s napadima ali se rezultat nije mijenjao u prvih 45 minuta utakmice. Dario Damjanović na poluvremenu vrši trostruku izmjenu. Već u 47. minuti Čelik dolazi do izjednačenja, Ali Međuseljac je srušen u kaznenom prostoru a siguran s bijele tačke bio je Mašić. Nastavili su se napadi domaćeg tima, a šansu za potpuni preokret propuštaju prvo Mašić, pa potom Talha Tabaković i Harun Vardo. Igrao se 52. minut kad je Čelik izveo korner, Aladin Isaković sjajno spušta za Mašića koji iz voleja pogađa za preokret i vodstvo Čelika rezultatom 2:1. Imao je Mašić šansu za još jedan pogodak u 65. minuti, ali je umjesto da šutira, pokušao je nesebično asistirati za Isakovića. Međutim, gostujuća odbrana je izbacila loptu u korner. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja te su „Crno-crveni“ proslavili pobjedu sa svojim navijačima.
Nova pobjeda Stupčanice
Utakmicu u Gračanici su odigrali Bratstvo i kakanjski Rudar. Gostima su bodovi bili neophodni u borbi za opstanak, ali Bratstvo je nastavilo sa sjajnim igrama u veoma zanimljivoj nogometnoj utakmici. Edis Smajić je u 31. minuti pogodio za 1:0. Rudar do 1:1 dolazi u 71. minuti golom Safeta Čage da bi Omer Musić u 88. minuti postigao autogol za konačnih 2:1. Mladost je u Doboju kod Kaknja ugostila ekipu Budućnosti iz Banovića. Haris Berbić je u 53. minuti pogodio za 0:1 a strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Dževad Alibegović u 88. minuti.
Utakmicu u Olovu su igrali Stupčanica i Zvijezda iz Gradačca. U ne baš zanimljivoj utakmici publika je jedini pogodak vidjela u 78. minuti. Opravdano je sudija Armin Kukić iz Bugojna pokazao na bijelu tačku poslije faula nad jednim domaćim igračem, a Fijad Mehanović je pogodio za konačnih 1:0 (0:0). Tomislav je bio domaćin ekipi TOŠK-a a jedini pogodak vrijedan tri boda za domaćina postigao je Branimir Šiško u 38. minuti.
Do kraja prvenstva je ostalo još pet utakmica. Sloboda je prva s 58 bodova, Stupčanica ima tri boda manje na drugom mjestu. Simm Bau je peti (37), Čelik osmi (35), u najtežoj situaciji su TOŠK na 13. poziciji (27), Rudar na 14. (26) i posljednje plasirana Mladost (15). U narednom kolu se sastaju: Simm Bau – Tomislav, Gradina – Mladost, Rudar – Stupčanica, Sloboda – Čelik i TOŠK – Bratstvo.