Protekle sedmice su odigrana dva kola nogometne Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Prvo je u srijed u kantonalnom derbiju odigranom na Gradskom stadionu Luke u Tešnju, sastali su se domaći TOŠK i zenički Čelik. Oko 800 gledalaca, od čega je više od polovice bilo navijača „Crno-crvenih“ vidjelo je veliku borbenost kod obje ekipe ali, nažalost, zbog izuzetno lošeg terena nije bilo većih prilika. Igrao se 36. minut kad je Talha Tabaković izveo korner a Harun Vardo je prizemnim udarcem savladao Zejda Muratspahića te doveo Čelik u vodstvo. Zeničani su i u drugom poluvremenu nastavili s napadima. Već u 47. minuti Tabaković ponovno asistira iz kornera a glavom za 0:2 pogađa Kenan Horić. Nakon ovog pogotka „bude“ se i domaći igrači te u 64. minuti postižu pogodak za 1:2. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Čelika najprisebniji je bio Irman Sejmenović te pogodio mrežu Adija Durme. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice te su tri boda otišla za Zenicu.
Stupčanica je u Olovu bila domaćin bihaćkom Jedinstvu. Malo više od 300 gledalaca je vidjelo po jedan pogodak na obje strane. Stupčanica već u 2. minuti dolazi u vodstvo a strijelac je bio Aldin Efendić. Amir Hadrović u 82. minuti pogađa za Jedinstvo i konačnih 1:1.



Ovog utorka su na rasporedu polufinalne utakmice Kupa Nogometnog saveza ZDK u kojim se sastaju: Rudar – Bosna i Krivaja – Borac. Utakmice počinju od 17 sati.



U nedjelju je Čelik na Bilinom polju ugostio Budućnost iz Banovića a nešto više od 3.000 gledalaca je vidjelo samo jedan pogodak. Igrao se 84. minut kad je Harun Vardo prošao desnom stranom i ubacio u kazneni prostor gostiju gdje je Dženan Puce glavom pogodio za konačnih 1:0 (0:0). U Bihaću su igrali Jedinstvo i TOŠK. Domaćini su slavili pobjedu rezultatom 2:0 (1:0) a oba pogotka su bili autogolovi igrača iz Tešnja. U službeni zapisnik su upisani Nemanja Stjepanović i Amer Pilav. Travnik je bio domaćin ekipi Stupčanice. Pobjedu ekipi iz Olova je donio Ali Pašić, koji je bio strijelac jedinog gola na utakmici, a pogodio je u 42. minuti susreta. Stupčanica je ovom pobjedom izašla iz mini-krize nakon poraza i remija u posljednja dva kola.
Narednog vikenda će Zeničani pauzirati u prvenstvu, u Tešnju igraju TOŠK i Travnik dok će Stupčanica biti domaćin ekipi Zvijezde iz Gradačca.