Utakmica 17. kola Druge lige FBiH Grupa centar između Čelika i Žepča 1919 odigrana je na stadionu Kamberovića polje. „Crno-crveni“ su dominirali u prvom poluvremenu ali nisu uspijevali da postignu pogodak. U drugom poluvremenu izabranici Armina Duvnjaka krenuli su agresivnije prema golu gostiju, a u 55. minuti Besim Kolić pogađa glavom 1:0. Iako su nogometaši Čelika nastavili s presingom odbrana Žepča je uspijevala sačuvati svoj gol. Za konačnih 2:0 pogodio je najbolji pojedinac utakmice Fenan Salčinović u 80. minuti. Kolina je poražena na gostovanju kod Unisa (2:0) a Krivaja je u Zavidovićima rezultatom 3:1 bila bolja od visočke Bosne. Čelik je na vrhu tabele s 44 boda, druga je Kolina s 39, dok je Bosna treća s 36. Duvnjak je u proteklih godinu dana Čelik vodio u 38 zvaničnih utakmica te ostvario impresivan skor od 33 pobjede, četiri remija i tek jednog poraza.
Odigrano je 18. kolo Prve lige FBiH a u Tešnju je TOŠK remizirao bez golova s Bratstvom iz Gračanice. Golova nije bilo niti u Maglaju gdje su se sastali domaći Simm Bau i Stupčanica iz Olova. Kakanjski Rudar je poražen u Goraždu s rezultatom 3:0. U Doboju kod Kaknja je odigrana sjajna utakmica u kojoj je domaća Mladost rezultatom 4:1 (4:0) nadigrala Radnički. Strijelci za domaćina su bili Safet Čago i Adi Bešić (3 gola). Rudar ostaje 3. na tabeli s 29 osvojenih bodova (22 manje od vodećeg GOŠK-a), Simm Bau je 6., na 10. mjestu je Mladost a odmah ispod je ekipa Stupčanice. TOŠK je trenutno 13. s tek dva boda više od zone ispadanja.