Protekle sedmice su odigrana dva kola Druge lige FBiH, Grupa Centar u kojim je zenički Čelik ostvario dvije pobjede. U srijedu su na stadionu Bilino polje „Crno-crveni“ nadigrali ekipu Usore rezultatom 4:0 (2:0) a strijelci su bili: Selim Žuna, Mirsad Šijerkić, Tarik Zukić i Besim Kolić. Još jedan korak bliže prema naslovu prvaka i baražu za Prvu ligu FBiH, Čelik je ostvario u nedjelju u Hrasnici gdje je, pred 500 gledalaca od čega je polovica bila iz Zenice. Utakmica između domaćeg Famosa i Čelika koja završila rezultatom 0:1 (0:0). Snažna kiša koja je padala svih 90 minuta nije zasmetala izabranicima Armina Duvnjaka da nametnu svoju igru. Iako su domaćini najavljivali pobjedu i uključenje u borbu za vrh tabele, Zeničani su znalački kontrolisali loptu te stvarali prilike. Promrzla publika je ipak jedini gol vidjela u 68. minuti. Loptu je s desne strane ubacio Harun Vardo a Šijerkić je neometan s pet metara glavom pogodio za konačnih 0:1 i veliko slavlje Robijaša. Do kraja prvenstva je ostalo osam kola a Čelik se nalazi na prvom mjestu tabele s 57 osvojenih bodova (18 pobjeda, tri remija i jedan poraz) te impresivnom gol razlikom od 63:10. Kolina je druga s 49, dok treće mjesto dijele Famos i visočka Bosna s 47 bodova. Sljedećeg vikenda Čelik će na Bilinom polju dočekati ekipu maglajskog Natrona.
Kantonalni derbi 22. kola Prve lige FBiH odigrali su u Tešnju TOŠK i Stupčanica a utakmica je završena rezultatom 2:1 (0:1). Gosti iz Olova su poveli preko sjajnog Aldina Hrvanovića i bio je to konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku s 11 metara pogađa Dino Dizdarević da bi za potpuni preokret pogodio nešto kasnije Srđan Vulić. BFK Simm Bau je na svom terenu poražen od ekipe Hadžića rezultatom 0:2 (0:2). Banovićka Budućnost bila je sigurna na svom terenu protiv ekipe Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Utakmica je završena rezultatom 3:1 (1:0) a strijelac za goste bio je Safet Čago. Utakmica u Kaknju između Rudara i Travnika završena je rezultatom 0:1 (0:0). Parovi 23. kola: Simm Bau – Goražde, Jedinstvo – TOŠK, Mladost – GOŠK, Stupčanica – Rudar.