Odigrane su utakmice 3. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. U kantonalnom derbiju u Doboju kod Kaknja su se sastale ekipe Mladosti i Čelika. Utakmica je igrana na MGM Areni po izuzetno sparnom vremenu pred nešto više od 500 gledalaca od čega je mnogo više bilo navijača „Crno-crvenih“. Jedini pogodak na utakmici postigao je Kenan Horić u 25. minuti. Utakmicu u Srebreniku su odigrali Gradina i Simm Bau a do pobjede su stigli igrači iz Kosove kod Maglaja. Amer Mehić (33. minut) i Predrag Vladić (38.) su pogađali za Simm Bau. Kakanjski Rudar je doživio novi poraz, ovaj put kod ekipe Jedinstva u Bihaću. Strijelci za domaćina bili su Elmin Hadžikadunić (43. minut) i Ensar Imamagić (77.). Stupčanica je u Olovu dočekala ekipu Bratstva iz Gračanice i stigla do zaslužene pobjede. Za 1:0 pogodio je Fijad Mehanović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Temim Adebayo pogodio je za 2:0 u 80. minuti a strijelac za konačnih 3:0 bio je Sedin Ljuca tri minuta kasnije. Utakmicu u Gradačcu su odigrali Zvijezda i tešanjski TOŠK. Azer Kozić već u 1. minuti pogađa za 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena. Drugi dio utakmice bolje otvaraju igrači iz Tešnja pa preko Dine Dizdarevića u 53. i 59. minuti dolaze do preokreta i vodstva od 1:2. Igrao se 70. minut kad je Kozić pogodio za 2:2 a samo četiri minuta kasnije isti igrač dovodi Zvijezdu u novu vodstvo. Ipak, u 88. minuti Dizdarević iz kaznenog udarca pogađa za konačnih 3:3.
Stupčanica je trenutno drugoplasirana na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dva manje od vodeće Slobode. Čelik je peti s isto toliko bodova, Simm Bau je na 7. poziciji (4 boda), TOŠK je 14. (1 bod), Rudar predzadnji (1. bod) dok je posljednjeplasirana Mladost bez osvojenih bodova. Parovi 4. kola: Simm Bau – Zvijezda, Čelik – Goražde, Rudar – Gornji Rahić, Tomislav – Mladost i TOŠK – Stupčanica.