U posljednjoj utakmici sezone u Drugoj ligi FBiH, grupa „Centar“, ekipa Čelika dočekala je u svečanom ambijentu pred 1.500 gledalca ekipu Unisa iz Vogošće. Iako je rezultat ove utakmice bio u drugom planu, „Crno-crveni“ su slavili pobjedu rezultatom 2:0 (1:0) i tako trijumfalno okončali sezonu u kojoj su srušili mnoge rekorde u ovoj ligi. Igrao se 9. minut kad je Eldar Sivac ubacio loptu a najviši u skoku bio je Mirsad Šijerkić i pogodio za vodstvo Čelika. Eurogol za konačnih 2:0 postigao je Ali Međuseljac u 58. minuti udarcem iz voleja s 18 metara. Nakon utakmice su Zeničani dobili medalje i pehar za prvaka Druge lige FBiH a potom uspjeh proslavili s navijačima. Čelik je sezonu završio s 26 pobjeda, tri remija i samo jednim porazom. Postigli su 92 gola a primili 12. Druga ekipa na tabeli je visočka Bosna koja ima 18 bodova manje od Čelika.

U prostorijama Nogometnog saveza Federacije BiH, u prisustvu predstavnika klubova, izvršeno je žrijebanje parova kvalifikacija za ulazak u m:tel Prvu ligu Federacije BiH. Voljom žrijeba u kvalifikacijama će se sastati: FK „Klis“ Buturović Polje – NK „Čelik Zenica i FK G. Rahić – NK „Iskra“ Bugojno. Prve utakmice igraju se 7. juna, dok će se revanš utakmice igrati 11. juna.

Pobjeda Rudara u Kaknju
Odigrane su utakmice posljednjeg, 30. kola Prve lige FBiH. Ekipa Simm Baua je gostovala u Srebreniku a publika je vidjela osam pogodaka. Husein Poturalić je u prvom poluvremenu dva puta pogađao za ekipu iz Kosove a konačni rezultat glasio je 5:3 (2:2). Rudar je u Kaknju dočekao budućeg premijerligaša, ekipu GOŠK-a a obje ekipe su igrale u kombinovanim sastavima. Prije utakmice domaći tim je čestitao Gabeljanima na plasmanu u Premijer ligu, a kapiten Belmin Kobilica uručio im je prigodne poklone. Antonio Raguž je u 16. minuti pogodio za vodstvo gostiju. Ipak Rudar u drugom poluvremenu stiže do preokreta i pobjede, Armin Imamović u 56. minuti pogađa za 1:1 a strijelac za konačnih 2:1 bio je Ahmed Hasanović u 90. minuti utakmice.
TOŠK je bio domaćin ekipi Lukavca a Dino Dizdarević je postigao dva gola u prvom poluvremenu za konačnih 2:0 (2:0). Mladost je gostovala u Travniku te doživjela poraz rezultatom 4:0 (2:0).
Uspjeh Stupčanice
U Olovu je Stupčanica ugostila Radnički iz Lukavca a utakmica je završena rezultatom 3:0 (1:0). Golove su postigli: Dražen Dubačkić, Fijad Mehanović i Munib Karahmetović.
– Današnjom utakmicom završili smo historijsku sezonu Prve lige FBiH na odličnom 2. mjestu na tabeli. Mnogi su se podsmjehivali, bili skeptični ali mi smo vrijedno radeći na svim poljima, u tišini, bez velike pompe, dokazali ko smo i šta smo. Ovaj uspjeh je postignut zahvaljujući radu, redu i disciplini svih nas, a naravno i ljubavi prema našoj Stupčanici. A šta je klub bez navijača? Naši sjajni navijači su nas i danas bodrili u velikom broju, te s fer i korektnim navijanjem pokazali kako se bodri jedan klub i dokazali da su u Olovo dobrodošli svi dobronamjerni ljudi. Uvijek su nas pratili na gostovanjima, a na domaćim utakmicama se tražila karta više, po našim procjenama oko 10.000 navijača u toku sezone. Na kraju, hvala igračima, trenerima, pratećem osoblju, upravi, navijačima i svim saradnicima koji su na bilo koji način dali svoj doprinos ovom uspjehu -kažu iz Stupčanice.
Iz Prve lige FBiH su ispale ekipe Travnika i Radničkog.