Kantonalni derbi 2. lige FBiH – Grupa centar, odigran u Jelahu između Borca i Čelika završio je rezultatom 1:3 (1:1). Izabranici Armina Duvnjaka su u 13. minuti poveli s 0:1. Nakon sjajne asistencije Aladina Isakovića, Mirsad Šijerkić rutinski pogađa za vodstvo „Crno-crvenih“. Nakon još nekoliko prilika za goste koje nisu iskoristili, domaćini dolaze do izjednačenja nakon kontranapada a strijelac za 1:1 bio je Vedad Mudrov. Promjene rezultata nije bilo sve do 81. minute. Emir Karalić prošao je po desnoj strani te je fauliran u šesnaestercu domaćina, glavni sudija pokazao je na bijelu tačku, a siguran za 1:2 bio je Filip Arežina. Do kraja utakmice još jedan gol gostiju, rezervista Besim Kolić asistira a Aladin Isaković postiže gol za konačnih 1:3. Čelik je ostao lider na tabeli s 51 bodom, pet više od drugoplasirane Koline. U narednom kolu koje se igra već u srijedu Zeničani će na Bilinom polju dočekati ekipu Usore.
U okviru 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine bodove su podijelili Mladost i Simm Bau, a pobjede su ostvarili Rudar i Stupčanica. U Travniku je TOŠK poražen s minimalnih 1:0 (1:0). U Doboju kod Kaknja sastali su se Mladost i Simm Bau a konačni rezultat bio je 2:2 (1:1). Simm Bau je stigao u vodstvo u 2. minuti a gol je postigao bivši igrač Mladosti Anes Hrustanović. Domaći tim se nije predavao, a do gola je stigao u 37. minuti, kad je Stefan Vasiljević postigao autogol. Hrustanović je u 90. minuti ponovo utišao navijače u svom rodnom gradu pogodivši za 1:2. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je rezervista Malik Jašarspahić ubrzo postigao pogodak za izjednačenje i konačnih 2:2. Rudar je osvojio bod i to na teškom gostovanju kod ekipe Zvijezde. Igrao se 25. minut kad je za 0:1 pogodio Armin Imamović. Ipak, domaći tim u drugom dijelu dolazi do gola, te jedan bod ostaje u Gradačcu a jedan ide u Kakanj. Munib Karahmetović je u 33. minuti utakmice u Olovu postigao jedini pogodak na utakmici Stupčanica – Tomislav.