Odigrane su utakmice 17. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Na Gradskom stadionu u Hadžićima sastali su se domaći Radnik i zenički Čelik. Adi Bešić u 2. minuti koristi neopreznost odbrane „Crno-crvenih“ i pogađa za 1:0. Iako su Zeničani imali veći posjed lopte i stvarali prilike, nisu uspjeli doći do izjednačenja te su nastavili niz bez pobjeda. Utakmicu u Banovićima su odigrali Budućnost i Simm Bau a završila je visokom pobjedom domaće ekipe i rezultatom 3:0 (3:0). Goražde je bilo domaćin u utakmici s Rudarom iz Kaknja. Adin Hubanić je u 13. minuti postigao jedini pogodak na utakmici i donio ekipi Rudara nova tri boda. Gradina je u Srebreniku dočekala tešanjski TOŠK koji je pogotkom Farisa Delibašića iz 67. minute stigao do gostujuće pobjede. U Doboju kod Kaknja utakmicu su odigrale ekipe Mladosti i Gornjeg Rahića. Anis Ćosić je u 61. minuti pogodio za pobjedu gostiju minimalnim rezultatom. Stupčanica je u Olovu ugostila ekipu Tomislava. Domaći su golovima Fijada Mehanovića (19. i 43. minut) došli do vodstva od 2:0. U samom finišu prvog poluvremena Branimir Šiško smanjuje na 2:1. Odbrana Stupčanice imala je dosta problema što su gosti koristili, a onda u 58. minuti šok na Dancu. Domagoj Šiško lijevom nogom sjajno pogađa za 2:2. Ipak, u 74. minuti Shuaib Abdulfatai je nakon lijepe akcije matirao golmana gostiju i pogodio za konačnih 3:2 (2:1).
Parovi narednog kola: Čelik – Mladost, Simm Bau – Gradina, Bratstvo – Stupčanica, Rudar – Jedinstvo i TOŠK – Zvijezda.