Protekle sedmice su odigrana dva kola Druge lige FBiH – Grupa centar. Zenički Čelik je na gostovanju kod ekipe Mošćanice na Ilidži ostvario visoku pobjedu rezultatom 0:6 (0:3) a strijelci su bili: Edin Durmiš, Mirsad Šijekrić (2 gola), Emir Karalić, Selim Žuna te junior Bakir Bašić koji je u ovoj utakmici upisao prve minute za seniorsku ekipu. Nakon ove pobjede, „Crno-crveni“ su i matematički osigurali naslov prvaka te plasman u play-off. Samo tri dana kasnije, na Bilino polje je stigla ekipa Krivaje iz Zavidovića a utakmica je završila pobjedom Čelika i rezultatom 4:1 (0:1). Idriz Hodžić je u 12. minuti pogodio za goste nakon greške odbrane „Crno-crvenih“. Zeničani su stvarali prilike ali nisu bili precizni u samoj završnici. Ali Međuseljac je s dva gola (60. i 72. minut) doveo Čelik do vodstva. Pobjedu su svojim golovima potvrdili Besim Kolić (77. minut) i Emir Karalić (87. minut).
U gradskom derbiju odigranom u Kaknju, Rudar je savladao Mladost DK rezultatom 3:0 (1:0) u utakmici u kojoj su bili puno bolji rival na terenu. Strijelci su bili: Dženan Bliznović u 11. minuti, Armin Imamović u 59. i Belmin Kobilica u 73. Uzbudljiv duel u Gradačcu odigrali su Zvijezda i Stupčanica, a gosti iz Olova slavili su pobjedu rezultatom 1:2 (0:0). Zvijezda je povela pogotkom u 46. minuti, Stupčanica je preko Fijada Mehanovića (53. minuti) stigla do 1:1 a gol vrijedan tri gostujuća boda postigao je Aldin Hrvanović u 90. minuti. Tomislav je s visokih 5:0 (1:0) bio bolji od ekipe Simm-Baua. U Tešnju je TOŠK bio domaćin ekipi Hadžića a utakmica je završena rezultatom 2:1 (1:0). Gol za vodstvo TOŠK-a postigao je Edis Smajić u 14. minuti. Strijelac za 2:0 bio je Faver Ramirez u 81. minuti a gosti su počasni pogodak postigli u sudijskoj nadoknadi utakmice.