Košarkaši Čelika su u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ savladali Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 88:75 (23:20, 15:23, 21:16, 29:16). Gosti su pružili iznenađujuće kvalitetan otpor ali su izabranici trenera Josipa Pandže u posljednjoj četvrtini znalački stigli do novog trijumfa, osmog u sezoni a trećeg u nizu. Najefikasniji kod „crno-crvenih“ bili su Haris Delalić (23 poena, 8 skokova) i Milivoje Božović (21, 9). Sljedeća utakmica je protiv OKK „Sloboda“ u okviru polufinala Kupa „Mirza Delibašić“, Sistem A, koja se igra danas u Tuzli s početkom od 19 sati.
Košarkaši Kaknja su gostovali kod ekipe Bosna Royal i izgubili rezultatom 91:75 (28:17, 24:22, 18:17, 21:19). Studenti su dobro otvorili utakmicu i nakon 20 minuta igre otišli su na odmor vodstvom 52:39. Gostujući tim nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu, koji susret privodi kraju u svoju korist. Najefikasniji kod Kaknja bili su Jackon Dubinski (13 poena) i Aldin Muflizović (12).
Gradski derbi između košarkašica Jumpera i Čelika završen je rezultatom 61:75 (12:16, 18:24, 15:18, 16:17). Double–double učinak na utakmici su imale kapiten Jumpera Amna Kahrić (27 poena i 10 skokova), te kod Čelika Ajla Selimović (21, 16) i kapiten Nedžla Kovačević (19, 13).