Odigrane su utakmice 2. kola Prve lige FBiH. Na stadionu Bilino polje, pred više od 5.000 gledalaca, sastali su se zenički Čelik i Radnik iz Hadžića. Od prve minute domaći nogometaši krenuli su ofanzivno prema golu gostiju, međutim Anes Mašić i Edin Durmiš se nisu dobro snalazili pred golom Radnika. Nastavio se pritisak izabranika Armina Duvnjaka, ali bez izglednih šansi te je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka. Igrao se 51. minut kad su gosti izveli brzi kontranapad a Tarik Oputa pogađa za 0:1. „Crno-crveni“ su nastojali doći do izjednačenja ali udarci Mašića, Durmiša i Alija Međuseljca nisu bili precizni. Igrači Radnika su koristili svaku priliku za otezanje igre te su uslijedile brojne nepotrebne intervencije njihovog fizioterapeuta. Ipak, u samom finišu utakmice nakon što je Kenan Šarić ubacio s desne strane Aladin Isaković prizemnim udarcem pogađa za konačnih 1:1. Nakon dvije odigrane utakmice Čelik ima tek dva boda.
Simm Bau je ugostio ekipu Budućnosti iz Banovića. Stefan Vasiljević je u 40. minuti pogodio za 1:0. Početkom drugog poluvremena gosti dolaze do preokreta. Muris Pirić u 50. minuti pogađa za 1:1. Samo tri minuta kasnije Nedim Avdić dovodi Budućnost u vodstvo. Anel Husić u 69. minuti pogađa za 1:3. Igrao se 77. minuti kad je Predrag Vladić postigao gol za konačnih 2:3. U Kaknju su bodove podijelili Rudar i Goražde. Berin Alić u 21. minuti dovodi goste u vodstvo, dok je Berin Čatić u 37. minuti izjednačio na 1:1. Belmin Kobilica iz kaznenog udarca u 77. minuti dovodi Rudar u vodstvo. U samom finišu utakmice za konačnih 2:2 pogađa Faris Hukara.
Stupčanica je gostovala kod ekipe Tomislava i došla do prve pobjede u prvenstvu. Fijad Mehanović u 30. minuti je pogodio za 0:1. U 57. minuti situacija koja je sve zbunila na stadionu. Golman gostiju Nejir Ćulov je degažirao jednu loptu sa svoje polovine, a ona je preskočila golmana Tomislava Edisa Šehovića i završila u mreži domaćina. Igrači Stupčanice su slavili pogodak koji bi vjerovatno obilježio sezonu. Međutim, na scenu je stupio glavni sudija Mario Pejić iz Gruda i poništio pogodak na čuđenje svih prisutnih na stadionu. Gornji Rahić je na svom terenu dočekao ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja a jedini pogodak na utakmici postigli su domaćini u 60. minuti. U Tešnju su se sastali TOŠK i Gradina iz Srebrenika. Alen Čamdžić bio je dvostruki strijelac za goste u 43. i 65. minuti. Za konačnih 1:2 gol je postigao Dino Dizdarević iz jedanaesterca u 80. minuti.
Raspored utakmica 3. kola: Gradina Srebrenik – Simm Bau, Jedinstvo Bihać – Rudar Kakanj, Mladost DK – Čelik, Stupčanica – Bratstvo Gračanica, Zvijezda Gradačac – TOŠK.