Derbi utakmica Druge lige FBiH grupa Centar je odigrana u Ustikolini između Koline i Čelika. Zeničani su slavili još jednu uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:4 (0:1) i dodatno podigli samopouzdanje pred posljednja dva kola, te utakmice doigravanja za plasman u 1. ligu FBiH. „Crno-crveni“ u vodstvo dolaze već u 4. minuti. Desnom stranom prošao je Davud Arnautović te ubacio u šesnaesterac domaćina gdje se najbolje snašao Ali Međuseljac i pogodio za 0:1 što je bio rezultat prvog poluvremena. Iako su stvarali brojne prilike, Čelik do drugog gola stiže tek u 62. minuti a strijelac je ponovno bio Međuseljac. Mirsad Šijerkić je golovima u 73. i 88. minuti pogađao za konačnih 0:4. Narednog vikenda Čelik gostuje kod ekipe Azota u Vitkovićima.
Odigrane su utakmice 27. kola Prve lige FBiH. Stupčanica je u Olovu rezultatom 2:0 (0:0) nadigrala Travnik. Golove su postigli Munib Karahmetović i Aldin Hrvanović. Simm Bau i TOŠK su podijelili bodove u utakmici bez pogodaka. U Hadžićima je domaća ekipa rezultatom 3:1 (3:1) bila bolja od kakanjskog Rudara. Iako su gosti poveli u prvoj minuti golom Sedina Ramića, ekipa Hadžića je uskoro postigla tri gola te na kraju zasluženo slavila pobjedu. U Doboju kod Kaknja je ekipa Mladosti s minimalnih 1:0 (0:0) bila bolja od Bratstva iz Gračanice. Jedini pogodak postigao je Faris Hasić u 77. minuti utakmice.