Posljednje kolo jesenjeg dijela prvenstva Druge lige Federacije BiH odigrano je proteklog vikenda. Na stadionu „Hakija Mršo“ u Vogošći sastali su se domaći Unis i zenički Čelik. Iako je teren bio natopljen vodom, nešto više od 300 gledalaca većinom navijača Čelika vidjelo je izuzetno zanimljivu utakmicu. Igrao se 3. minut kad je Eldar Sivac ubacio s desne strane a Mirsad Šijerkić postigao gol za 0:1. „Crno-crveni“ su nastavili stvarati prilike a novi pogodak je postignut u 30. minuti. Ali Međuseljac je nesebično dodao Edinu Durmišu koji precizno s 18 metara pogađa za 0:2 što je bio konačni rezultat prvog poluvremena.

Rođendan „Robijaša“
Prije samog početka utakmice, kapiteni Čelika i Unisa, Aladin Isaković i Ibro Hodžić uručili su poklone članovima Udruženja „Robijaši 1988“ koji su na ovoj utakmici proslavili svoj 34. rođendan. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, „Robijaši“ su zajedno s igračima proslavili i titulu jesenjeg prvaka.

Na samom početku drugog dijela utakmice, u 48. minuti Međuseljac izvodi korner s desne strane, lopta dolazi do Aladina Isakovića koji zajedno s loptom ulazi u gol Unisa i pogađa za 0:3. Nošeni navijanjem brojnih „Robijaša“ igrači Čelika nastavljaju s pritiskom na gol domaćina. Igrao se 54. minut kad Međuseljac ponovo izvodi korner s desne strane, lopta se nakon gužve odbija do Haruna Varde koji pogađa za 0:4. Posljednji pogodak na utakmici postignut je u 83. minuti, Šijerkić koristi nesmotrenost odbrane Unisa te s 15 metara pogađa za konačnih 0:5.
Nogometaši Čelika su nakon 15. odigranih utakmica vodeća ekipa na tabeli s 38 bodova. Zeničani imaju skor od 12 pobjeda, dva remija i jednog poraza te gol razliku 46:8. U prvom kolu proljetnog dijela prvenstva će gostovati kod ekipe Moševca.