Utakmicama 16. kola nastavljeno je takmičenje u Prvoj nogometnoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine. Derbi kola odigran je stadionu Bilino polje a više od 3.000 gledalaca je vidjelo izuzetno zanimljivu utakmicu između Čelika i Stupčanice iz Olova. Gostujući tim je od samog početka utakmice dominirao na terenu te pokušavao da dođe do pogotka. Igrao se 23. minut kad je Jahja Bajrić pobjegao odbrani Čelika te prebacio loptu preko Adija Durme za vodstvo Stupčanice i slavlje 50-ak njihovih navijača na sjevernoj tribini zeničkog stadiona.
Pobjeda Mladosti u Goraždu
Ovaj pogodak je „razdrmao“ igrače Čelika koji preuzimaju kontrolu nad igrom. Anes Mašić, Faris Bajramović i Edin Durmiš nisu bili precizni te se na odmor odlazi kod rezultata 0:1. Od samog početka drugog poluvremena „Crno-crveni“ dominiraju na terenu i stvaraju prilike za izjednačenje ali je Nikola Miličević na golu Stupčanice bio siguran sve do 81. minuta. Mašić je prošao desnom stranom i ubacio loptu a najviši u skoku bio je Ali Međuseljac koji pogađa glavom za 1:1. Čelik niti nakon izjednačenja nije prestao s napadima ali se rezultat nije mijenjao.
Nakon uspavanke u prvom poluvremenu, Simm Bau i Jedinstvo su u nastavku odigrali sjajnu utakmicu koja je na kraju završena rezultatom 1:1, po bod za oba tima. Igor Blagojević je bio strijelac za ekipu iz Kosove kod Maglaja. Goražde je na svom terenu imalo ulogu blagog favorita u duelu protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja a na kraju je završeno trijumfom gostiju rezultatom 2:1 i to nakon preokreta. Arnes Islamagić je pogodio za 1:0 u 10. minuti. Mladost preko Pavla Bonića u 37. minuti dolazi do 1:1 a isti igrač je u 82. minuti pogodio za konačnih 1:2.
Golovima Jašarevića i Dizdarevića, Tošk porazio Banovićane
Utakmicu u Kaknju su odigrali Rudar i lider na tabeli, ekipa tuzlanske Slobode. Gosti do vodstva dolaze pogotkom Harisa Dilavera u 37. minuti a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena na 1:1 izjednačuje Idriz Džafić. Igrao se 53. minut kad je Ahmed Hasanović pogodio za 2:1 i veliko slavlje publike na stadionu. Ipak, sedam minuta prije kraja utakmice Dilaver je ponovno strijelac, ovaj put za konačnih 2:2. U Tešnju je TOŠK ostvario vrijednu pobjedu protiv Budućnosti. Gosti su s mnogo problema s povredama došli u Tešanj, no na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0. U 55. minuti ipak gosti su kapiturali i TOŠK je zasluženo poveo. Strijelac je bio Tarik Jašarević, da bi pred sami kraj utakmice za konačnih 2:0 pogodio Dino Dizdarević.
U narednom kolu Čelik gostuje u Hadžićima, Stupčanica je domaćin ekipi Tomislava, Simm Bau putuje u Banoviće, u Goraždu gostuje Rudar, Mladost će biti domaćin ekipi Gornji Rahić dok će Srebreniku gostovati TOŠK.