Proteklog vikenda su odigrane utakmice 23. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Na zeničkom stadionu Bilino polje Čelik je bo domaćin ekipi Bratstva iz Gračanice. Domaći nogometaši su na teren izašli s transparentom „Stop vršnjačkom nasilju“ a poseban gost u VIP sektoru na Bilinom polju bio je Amar B. koji će uskoro početi s treninzima u omladinskom pogonu Čelika. Gosti su iz Gračanice doputovali s nizom od pet uzastopnih pobjeda te su pred skoro 2.000 gledalaca pokazali zašto su hit proljetnog dijela prvenstva. Jedini pogodak na utakmici u 22. minuti je postigao Edis Smajić nakon greške „Crno-crvene“ odbrane. Iako su sve vrijeme nastojali doći do izjednačenja, nogometaši Čelika nisu bili precizni u samoj završnici akcija. Vrijedi napomenuti da glavni sudija Emir Omerhodžić iz Sarajeva nije priznao pogodak Anesa Mašića u samom finišu utakmice te je rezultat ostao 0:1 (0:1).
Sloboda sigurna
U Goraždu je gostovao Simm Bau. Poveli su domaći u 26. minuti preko Eldina Dučića te imali prednost sve do 75. minute, a onda Predrag Vladić pogađa za konačnih 1:1 (1:0). Gosti su tako s jednom od najmlađih ekipa u ligi nastavili s dobrim igrama i ponovo su ostali neporaženi. Mladost je u Doboju kod Kaknja ugostila lidera na tabeli, ekipu tuzlanske Slobode koja je, očekivano, već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika. Said Husejnović u 15. minuti postiže pogodak za 0:1 a samo šest minuta kasnije iz kaznenog udarca na 0:2 povisuje Kenan Delić. Novim porazom, 17. u dosadašnjem dijelu prvenstva, Mladost je sve bliža ispadanju u Drugu lige FBiH – Grupa centar. Utakmicu u Tomislavgradu su odigrali Tomislav i Rudar iz Kaknja a gostujuća ekipa je stigla do vrlo vrijedna boda u borbi za opstanak. Safet Čago je u 18. minuti postigao jedini pogodak na utakmici za konačnih 0:1 (0:1).
Gornji Rahić i TOŠK iz Tešnja su odigrali utakmicu koja je završila rezultatom 2:1 (1:1). Irman Sejmenović je već u 3. minuti pogodio za 0:1 ali je u samom finišu prvog poluvremena Ali Mahmud bio precizan za 1:1. Eldin Mehmedović je u 89. minuti postigao pogodak za konačnih 2:1. U Olovu je Stupčanica igrala s ekipom Budućnosti iz Banovića te stigla do još jedne uvjerljive pobjede rezultatom 3:1 (2:0). Dvostruki strijelac bio je Fijad Mehanović a jedan pogodak je postigao Stefan Božić.
Parovi
U narednom kolu se sastaju: TOŠK – Čelik, Simm Bau – Gornji Rahić, Gradina – Stupčanica, Jedinstvo – Mladost i Rudar – Zvijezda.