Protekle sedmice su odigrana dva kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. U srijedu je na Bilinom polju Čelik pred 1.200 gledalaca bio bolji od ekipe Tomislava rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci su bili Kenan Horić i Anes Mašić. U Banovićima su igrali domaća Budućnost i Stupčanica a rezultat je nakon 90 minuta glasio 2:1 (2:0). Dino Kalesić je pogodio za ekipu iz Olova. U Goraždu je gostovao TOŠK a utakmica je završila bez pogodaka te je ekipa iz Tešnja osvojila vrijedan bod.

Položaj na prvenstvenoj tabeli, kad su u pitanju ekipe iz ZDK: Stupčanica i Čelik su na diobi druge pozicije sa 17 bodova, dva manje od vodeće Budućnosti, TOŠK je deveti s 14 bodova. U sljedećem kolu u Olovu kantonalni derbi igraju Stupčanica i Čelik, TOŠK će biti domaćin ekipi Gradine.

Potom su za vikend odigrane utakmice 10. kola. Čelik je ponovno bio domaćin, ovaj put ekipi Bratstva iz Gračanice, pred 1.500 gledalaca na Bilinom polju. U prvom poluvremenu su obje ekipe pokušavale doći do pogotka ali bez uspjeha. Na samom početku drugog poluvremena, u 48. minuti, Čelik dolazi do vodstva. Arman Džanković je ubacio a Talha Tabaković prelijepim pogotkom iskosa s lijeve strane pogađa mrežu gostiju za 1:0. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao.
– Ozbiljno smo ušli u utakmicu i ispoštovali sve zadatke koje nam je šef postavio. Svih 90 minuta smo držali pozornost i na kraju nam se isplatilo. Idemo dalje, naši navijači mogu očekivati da i u Olovu pokažemo borbenost i osvojimo nova tri boda -kazao je strijelac jedinog pogotka Tabaković.
U Srebreniku su igrali Gradina i Stupčanica a utakmica je završena bez pogodaka. Ekipa tešanjskog TOŠK-a je bila slobodna.