Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Portugalom u Areni Gliwice je otvorila pretkvalifikacije za Olimpijske igre. Portugalci bolje započinju meč, u startu ostvaruju pristojnu prednost od 11:4, a prvu četvrtinu zaključili su vodstvom od 24:17. Hitri portugalski bekovi nastavili su stvarati probleme Zmajevima i u drugoj dionici, te poveli s devet poena razlike (30:21). No, uz nešto čvršću igru u odbrani izabranici selektora Adisa Bećiragića ipak uspijevaju istopiti distancu, da bi na poluvrijeme ekipe otišle kod rezultata 40:37 za Portugal. Treća četvrtina protiče u znaku našeg državnog tima, koji uspijeva napraviti preokret uz nekoliko sjajnih akcija u napadu i još kvalitetniju igru u defanzivi. U posljednji period igre Zmajevi ulaze s prednošću od 58:54. Prednost su zatim naši košarkaši održavali do samog kraja meča i konačnih 75:84. Reprezentaciju BiH predvodili su Džanan Musa (21 poen), Jusuf Nurkić (17) i debitant Luka Garza (15 poena, 12 skokova). Naš tim je sinoć odigrao svoju drugu utakmicu protiv Poljske.