Odigrane su utakmice 2. kola Kupa FBiH u kojima su igrale i ekipe iz ZDK. U Jelahu su se sastali domaći Borac i Rudar iz Kaknja a utakmica je završena rezultatom 3:4. Simm Bau je poražen na gostovanju u Han Biloj rezultatom 1:0. TOŠK je na svom terenu pobijedio Goražde (2:0), dok su igrači Mladosti pognutih glava napustili teren nakon utakmice s banovićkom Budućnosti (0:2). Stupčanica iz Olova je poražena u Gradačcu od ekipe Zvijezde (2:1).
Na stadionu Bilino polje, pred nešto više od 1.500 gledalaca, Čelik je dočekao lidera 1. lige FBiH, ekipu GOŠK-a iz Gabele. Zeničani su u krenuli ofanzivno od samog početka te stvarali prilike pred golom gostiju. Ipak, jedini pogodak u prvom poluvremenu je postignut u 20. minuti. Mahir Karić je proslijedio loptu na lijevu stranu a Edin Durmiš prizemnim udarcem doveo čelik u vodstvo od 1:0. Igrao se 52. minuti kad je Nikola Dujaković šutem sa skoro 20 metara izjednačio na 1:1. „Crno-crvene“ ovo izjednačenje nije previše uznemirilo te su i dalje napadali gol GOŠK-a. Prilike za pogodak imali su: Mirsad Šijerkić, Ali Međuseljac, Eldar Sivac i Karić. Samo 10 minuta nakon izjednačenja, Karić šutira sa 16 metara a Durmiš mijenja smjer lopte i dovodi Čelik u vodstvo od 2:1. U 67. minuti Međuseljac sjajno asistira za odličnog Durmiša koji postiže svoj 3. pogodak i rješava pitanje pobjednika. Nogometaši Čelika nisu prestali s napadima, gostujući golman Adnan Bobić krajnjim naporom brani nove pokušaje Karića i Međuseljca ali u 78. minuti je ponovno morao vaditi loptu iz svoje mreže. Nakon nove asistencije Međuseljca strijelac za 4:1 ponovno je bio Durmiš. Za konačnih 4:2 (1:0) u samom finišu utakmice, pogađaju gosti iz Gabele golom Luke Nižića iz jedanaesterca.
– Borba za koju smo obećali da će dobiti jednog, jedinog pobjednika – Čelika, polako izvire iz tamnog bunara u kojem se Klub godinama nalazio. U odnosu na godine borbe za opstanak, pozitivan i kvalitetan Čelik na zelenom terenu, organizovan izvan terena, uz pomoć svojih vlasnika (članova kluba) korača ka potpunom oporavku i stabilizaciji, kao i povratku u elitu bh. nogometa. Ova pobjeda je rezultat velikog truda, rada i zalaganja svih igrača Kluba, kao i stručnog štaba. Ona je pokazatelj da Čelik može računati na svoju djecu iz Omladinske škole, te da su oni uvijek bili i bit će pokretačka snaga -kažu iz zeničkog kluba.