Utakmice 1. kola nogometnog Kupa FBiH su odigrane prošlog četvrtka a oba predstavnika Zeničko-dobojskog kantona su izborila prolaz dalje. Borac je na svom terenu u Jelahu rezultatom 4:2 nadigrao Dinamo (D. Mahala) a strijelci su bili: Harun Jupić (2 gola), Nedim Subašić i Anel Travnjak. Čelik je na stadionu Kamberovića polje dočekao Napredak iz Matića. „Crno-crveni“ su tokom većine utakmice držali loptu u svojim nogama i pokušali pronaći rješenje za dobro postavljenu odbranu gostiju. Sredinom drugog poluvremena Ervin Pašalić iz prekida ubacuje loptu koju Davud Arnautović glavom sprema u mrežu gostiju. Međutim pomoćni sudac Amrudin Zaimović diže zastavicu te pokazuje na ofsajd. Samo pet minuta nakon toga, sa slične udaljenosti, Pašalić ponovo ubacuje loptu, ovaj put za Aladina Isakovića, koji pogađa ali ponavlja se isti scenario – podignuta je zastavica. U oba slučaja je brojna publika burno reagovala jer je smatrala da su golovi nepravedno poništeni. Čelik nastavlja s presingom, desetak minuta prije kraja utakmice Isaković je iskoristio kazneni udarac te pogodio za konačnih 1:0.
Utakmice 2. kola su na rasporedu 5. oktobra a sastaju se: Čelik – GOŠK, Rudar (Han Bila) – Simm Bau, Borac (Jelah) – Rudar (Kakanj), Mladost – Budućnost, TOŠK – Goražde i Zvijezda – Stupčanica.