Nakon odličnih nastupa na treninzima, mlada Visočanka Elvedina Muzaferija je proteklog vikenda u utrci spusta osvojila 27. mjesto na skijalištu u Cortini d’Ampezzo. Članica Skijaškog kluba „ZE-2010“ Zenica je utrku završila s vremenom 1:08.57, sekundu i 59 stotinki iza pobjednice Sofije Goggi. Muzaferija je u ovoj utrci osvojila četiri boda u Svjetskom kupu. Dan nakon uspjeha u spustu, Muzaferija zbog pada u sredini staze nije završila utrku u disciplini superveleslaloma.
Zahvaljujući dosadašnjim rezultatima Muzaferije, Bosna i Hercegovina je dobila još jedno mjesto za djevojke na Zimskim olimpijskim igrama. Esma Alić će također predstavljati našu državu na Igrama u Pekingu te ćemo po prvi put imati dvije predstavnice u alpskom skijanju.