Elvedina Muzaferija je na kombinacijskoj utrci ostvarila najbolji rezultat u historiji bh. skijanja na Svjetskom prvenstvu u francuskom skijalištu u Courchevelu. Muzaferija je završila na 15. mjestu sa 7.59 sekundi zaostatka za pobjednicom Federicon Brignone, te tako nadmašila svoj najbolji rezultat na svjetskim prvenstvima – 16. mjesto u Cortini D’Ampezzo od prije dvije godine. U utrci superveleslaloma, Muzaferija je kroz cilj prošla u vremenu 1.30:21 i zaostala je 2.15 sekundi za pobjednicom te osvojila 25. mjesto. Posljednja na rasporedu bila je utrka spusta, nakon koje je Elvedina zauzela 20. mjesto. Ono što joj ide u prilog, svakako je mali zaostatak od 1.91 sekunde za pobjednicom, što pokazuje da se radi o sjajnoj vožnji. Naša skijašica je upisala vrijeme 1:29.94, što potvrđuje da je ove sezone u sjajnoj formi.