Sjajna utrka i novih 10 bodova za našu najbolju skijašicu Elvedinu Muzaferiju u okviru Svjetskog kupa u alpskom skijanju. Nakon 18. mjesta u super G utrci ovo je za Elvedinu najbolji rezultat u spustu u karijeri. U prvome nastupu nakon Olimpijskih igara u Pekingu, naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija je zauzela izvrsno 21. mjesto u spust utrci u Crans Montani. Elvedina je za pobjednicom, Čehinjom Ester Ledeckom, imala 2 sekunde i 27 stotinki lošije vrijeme. U ovoj utrci je Elvedina osvojila 10 novih bodova u Svjetskom kupu. Podsjetimo, ranije ove sezone je u Kortini Dampeco osvojila četiri boda u spustu, a u decembru prošle godine u trci Super G-ja u Sent Moricu završila na 18. mjestu i osvojila 13 bodova.