Nogometaši zeničkog Čelika su u utakmici s Borcem iz Jelaha stigli do 4. pobjede u nizu. Edin Durmiš je bio strijelac za 1:0 u 10. minuti a potom je tri puta mrežu gostiju pogađao Emir Karalić. Goste je od još težeg „potopa“ spasio golman Asim Bošnjak koji je uz nekoliko sjajnih intervencija odbranio i dva jedanaesterca. „Crno-crveni“ u narednom kolu gostuju kod ekipe Mošćanice.
TOŠK je na Lukama slavio protiv Travnika i učinio korak naprijed ka Premijer ligi. Sjajno su krenuli u utakmicu, igrao se 7. minut kad je Ajdin Mujagić pogodio za 1:0. Elmin Hadžikadunić donosi izjednačenje Travniku u 80. minuti. Da sva tri boda ostanu u Tešnju pobrinuo se Kenan Delić koji je pred kraj utakmice postigao gol za 2:1 i pobjedu svog tima. Kakanjski rudar je gostovao kod ekipe Igmana gdje je poražen rezultatom 3:0. Orašje je na svom terenu s 1:0 bilo bolje od ekipe Simm-Bau. Mladost je u Doboju kod Kaknja upisala novi poraz, sva tri boda osvojila je Zvijezda iz Gradačca a konačni rezultat glasio je 1:2.
TOŠK se nalazi na 2. mjestu prvenstvene tabele s bodom manje od Igmana. Rudar je 8. s 30 osvojenih bodova. Mladost je na 12. poziciji, malo iznad zone ispadanja (20 bodova) dok je Simm Bau predzadnji sa 16 osvojenih bodova.