Utakmice 3. kola nogometne Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine su odigrane proteklog vikenda. Kantonalni derbi su u Olovu odigrale ekipe Stupčanice i Simm Baua. Husein Poturalić je doveo u vodstvo goste u 10. minuti a Adnan Alić izjednačio samo dvije minute kasnije. Poturalić je ponovno bio strijelac u 34. minuti za 1:2. Stupčanica preko Anesa Imočanina dolazi do izjednačenja u 69. minuti, a potpuni preokret domaćoj ekipi donosi Adi Bešić u 80. minuti. Gosti iz Kosove kod Maglaja stižu do 3:3 u 86. minuti, strijelac je bio Anes Hrustanović. U Kaknju je Rudar s minimalnih 1:0 bio bolji od Goražda a strijelac pobjedničkog gola bio je Denis Žerić. U Gračanici su se sastale ekipe Bratstva i TOŠK-a a konačni rezultat glasio je 2:1. Jedini pogodak za ekipu iz Tešnja je postigao Kenan Šarić. Radnički je u Lukavcu s minimalnih 1:0 nadigrao Mladost iz Doboja kod Kaknja.