Utakmice 8. kola Prve lige Federacije odigrane su prošlog vikenda. Budućnost je u Banovićima dočekala Stupčanicu a ekipa iz Olova je stigla do nove pobjede. Golove su postigli Vedad Beganović u 33. i Sedin Ljuca u 70. minuti. Ekipa Simm Baua je u Maglaju dočekala Goražde koje u vodstvo dolazi pogotkom Farisa Hukare u 35. minuti. Ipak, u posljednjim minutama utakmice dolazi do potpunog preokreta i slavlja domaće publike. Predrag Vladavić u 89. minuti iz jedanaesterca pogađa za 1:1 a samo tri minuta kasnije Tarik Sažić pogađa za konačnih 2:1. Rudar je u Kaknju poražen od ekipe Tomislava rezultatom 1:2 (0:1). Jedini gol za domaću ekipu postigao je Ahmed Hasanović u 52. minuti. Nakon utakmice domaći su bili razočarani suđenjem Suada Nurića iz Gračanice koji je u posljednje vrijeme često u centru pažnje. Nurić nije mogao da izađe s terena ni poslije posljednjeg zvižduka, a u gužvi je prednjačio domaći trener Bećir Mehanović. Na kraju je u izvještaju službenih lica navedeno da je Mehanović pesnicom u stomak udario sudiju Nurića. Ako se ustanovi da je Mehanović zaista to uradio, očekuje ga velika kazna ali svakako da će to morati da utvrde organi NS FBiH. TOŠK je u Tešnju dočekao ekipu Gornjeg Rahića. Konačan rezultat je glasio 4:0 (1:0) za domaću ekipu koja je tako pobjegla sa začelja tabele. Strijelci su bili: Faruk Duraković, Alen Nuhanović (2 gola) i Armin Spahić. Na tuzlanskom stadionu Tušanj su utakmicu odigrali Sloboda i Mladost iz Doboja kod Kaknja a konačni rezultat glasio je 6:2 (3:1).
Rezultatska kriza u zeničkom Čeliku je nastavljena i na gostovanju u Gračanici. Ekipa Budućnosti je iskoristila „odbrambenu taktiku“ Čelika na otvaranju utakmice te već u 16. minuti imala prednost od 2:0, strijelci su bili Edis Smajić i Husein Poturalić. Igrao se 36. minut kad je Harun Vardo odlično ubacio s desne strane a Anes Mašić pogodio za 2:1. „Crno-crveni“ su potom nastavili s presingom koji je urodio plodom u 55. minuti. Vardo je izveo slobodan udarac s lijeve strane a u skoku je nespretno reagovao Maid Jaganjac te glavom pogodio svoju mrežu za konačnih 2:2.