Odigrane su utakmice 14. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, pretposljednjeg ove jeseni. Gradina je u Srebreniku bila domaćin zeničkom Čeliku a po izuzetno hladnom i kišovitom vremenu na stadionu se okupilo tek oko 300 gledalaca od čega je većina stigla iz Zenice. U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika. Sredinom drugog dijela utakmice, prvi su zaprijetili gosti ali Eldar Sivac iz dvije prilike nije bio precizan pred golom Gradine. Igrao se 74. minut kad je glavni sudija Denis Limov (Gabela) start Talhe Tabakovića u kaznenom prostoru Čelika okarakterisao kao prekršaj te dosudio jedanaesterac za domaćine. Siguran izvođač je bio Jasmin Berbić te je pogodio za 1:0. „Crno-crveni“ su nastavili s napadima i pokušavali doći do izjednačenja. U samom finišu utakmice ponovno je na sceni bio Limov koji dosuđuje novi penal za domaćine što je ispraćeno smijehom kompletne publike na stadionu. Ipak, ovaj put je Adi Durmo na golu Čelika bio siguran. Zeničani nisu imali dovoljno preciznosti do kraja te su pretrpjeli četvrti poraz ove sezone.

U posljednjem kolu ove jeseni, narednog vikenda igraju: Simm Bau – Sloboda, Gornji Rahić – Stupčanica, TOŠK – Jedinstvo, Mladost – Rudar. Utakmica Čelik – Zvijezda će se igrati tek naredne sedmice jer je Bilino polje ovog vikenda rezervisano za nogometnu reprezentaciju BiH.

Na stadionu u Hadžićima je gostovala Mladost iz Doboja kod Kaknja a utakmica je završena uvjerljivom pobjedom domaćina rezultatom 5:0 (4:0). Rudar je u Kaknju ugostio Simm Bau a domaća ekipa je na samom otvaranju susreta ostala s igračem manje. Crveni karton u 2. minuti dobio je Ermin Ajanović. Očekivalo se da će to dati gostima vjetar u leđa, ali to se nije desilo i do vodstva stiže Rudar. Igrala se 43. minuta kada je Benjamin Musić matirao golmana gostiju za vodstvo svog tima. Gosti su do poravnanja, a na kraju se ispostavilo i do boda stigli u 72. minuti a gol je postigao Amer Mehić. Na tuzlanskom stadionu Tušanj sastali su se Sloboda i tešanjski TOŠK. Golman gostiju briljirao je u prvom poluvremenu ali je ipak dva puta vadio loptu iz svoje mreže. Igrao se 15. minut kad je Said Husejinović dobio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor TOŠK-a, namjestio se na desnu nogu i pogodio. Sloboda do drugog gola dolazi u 42. minuti. Jedanaesterac je iskoristio Kenan Delić ali nije slavio iz poštovanja prema TOŠK-u koji je njegov bivši klub. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice. Stupčanica je u Olovu bila domaćin ekipi Goražda a gol vrijedan tri boda za domaćina postigao je Stefan Božić u 22. minuti.