Utakmica između Azota i Čelika igrana je u Vitkovićima pred 200 gledalaca od čega su više od polovice bili navijači „Crno-crvenih“. Igrao se 21. minut kad je Ali Međuseljac šutirao s desne strane, golman Azota Senad Ajanović izbija loptu na desetak metara gdje se najbolje snalazi Tarik Huzbašić i pogađa za 0:1. U samom finišu prvog poluvremena, Međuseljac izvodi korner s lijeve strane. U skoku je najviši bio Huzbašić koji glavom pogađa za 0:2. Čelik do trećeg gola dolazi u 71. minuti a strijelac je bio Ali Babić. Domaćini osam minuta kasnije preko Aldina Pljevljaka postižu pogodak za konačnih 1:3. Trener Čelika Armin Duvnjak je u ovoj utakmici na teren poslao četiri juniora: Bakir Bašić, Amer Hodžić, Afan Ibraković i Ali Babić. U nedjelju na Bilino polje dolazi ekipa Unisa iz Vogošće a nakon tog slijedi baraž za ulazak u Prvu ligu FBiH.

Na jučer održanoj sjednici Drugostepene komisije za licenciranje klubova NS FBiH donesena je odluka da se usvajaju žalbe te izdaju licence za učešće u Prvoj ligi FBiH za FK Rudar Kakanj, NK Čelik Zenica i NK Bosna Visoko.

Prošle sedmice su odigrana dva kola Prve lige FBiH. Stupčanica je na gostovanju u Goraždu došla do pobjede rezultatom 1:3 (1:1). Golove za ekipu iz Olova su postigli Fijad Mehanović (29. minut iz jedanaesterca, te u 59.) i Renato Čilić (90). U Srebreniku je Gradina rezultatom 2:1 (2:0) bila bolja od ekipe Mladosti iz Doboja kod Kaknja, jedini gol za goste postigao je Aldin Muzurović u 59. minuti utakmice. Kantonalni derbi je ovaj put odigran u Kaknju a bodove su podijelili Rudar i Simm Bau. Armin Imamović je u 41. minuti postigao pogodak za vodstvo Rudara, za konačnih 1:1 pogodio je Husein Poturalić u 88. minuti. Utakmica u Tešnju između TOŠK-a i Budućnosti iz Banovića završila je bez golova rezultatom 0:0. Simm Bau je potom ugostio ekipu Bratstva u utakmici koja je završena rezultatom 3:2 (2:0). Iako su domaćini u prvom poluvremenu poveli s 2:0 golovima Poturalića (24. minut) i Milorada Albijanića (44), ekipa iz Gračanice dolazi do izjednačenja već u 55. minuti utakmice. Gol vrijedan tri boda postigao je Poturalić u 88. minuti utakmice. Utakmica u Banovićima između Budućnosti i Rudara je završila rezultatom 1:0 (0:0). TOŠK je u Gabeli odigrao utakmicu bez golova. Stupčanica je gostovala u Bihaću gdje je Jedinstvo slavilo pobjedu s minimalnih 1:0 (0:0). Publika je na stadionu u Doboju kod Kaknja vidjela sedam golova a konačni rezultat glasio je Mladost – Zvijezda 4:3 (1:3). Salih Hadžić je u 35. minuti pogodio za 1:2 dok su u drugom poluvremenu za konačni preokret strijelci bili: Nemanja Jovašević (62. minut), Safet Čago (67) i Nikola Jelačić (71).