Odigrane su utakmice posljednjeg ovosezonskog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. U Gradačcu su se sastali domaća Zvijezda i zenički Čelik a nešto više od 300 gledalaca je moglo vidjeti izuzetnu borbenost obje ekipe. Domaći su poveli pogotkom Armina Mujčića iz jedanaesterca u 17. minuti. „Crno-crveni“ u drugom poluvremenu stižu do preokreta. Igrao se 77. minut kad je Eldar Sivac ubacio u peterac Zvijezde gdje je najspretniji bio Anes Mašić te pogodio za 1:1. Samo dva minuta kasnije su ovi nogometaši ponovno bili uspješni, ali ovaj put u izmijenjenim ulogama. Mašić je prošao po desnoj strani te ubacio u kazneni prostor Zvijezde gdje se našao Sivac te pogodio za konačnih 1:2 (:0).
Na tuzlanskom stadionu Tušanj su utakmicu odigrali novi premijerligaš Sloboda i Simm Bau iz Kosove kod Maglaja. Domaći su slavili pobjedu rezultatom 3:1 (2:0) a strijelac za Simm Bau bio je Predrag Vladić. Kakanjski derbi na stadionu Pod Vardom su odigrali Rudar i Mladost. Rudar je imao imperativ pobjede kako bi, uz poraz Jedinstva, ostao član Prve lige FBiH. Mladost je došla do vodstva u 42. minuti golom Rijada Smole. Samo tri minuta kasnije Anes Hrustanović pogađa za 1:1. Igrao se 68. minut kad je Benjamin Musić pogodio za 2:1 a pogodak za konačnih 2:2 postigao je Goran Brkić u finišu utakmice. Jedinstvo je u Bihaću bilo domaćin ekipi tešanjskog TOŠK-a i već u prvom poluvremenu s tri pogotka riješilo pitanje opstanka. Strijelac gola za TOŠK i konačnih 3:1 (3:0) bio je Ognjen Obradov u 68. minuti. Utakmicu u Olovu su odigrali Stupčanica i ekipa Gornjeg Rahića a završeno je rezultatom 2:3 (1:1). Za Stupčanicu su pogađali Fijad Mehanović i Stefan Božić.
Sloboda je izborila Premijerligu iz koje je u Prvu ligu FBiH ispala Tuzla City. Kakanjske ekipe Rudara i Mladosti će naredne sezone igrati u okviru Druge lige FBiH – Grupa centar.