Odigrane su utakmice 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše. Kantonalni derbi između Krivaje i visočke Bosne je odigran u Zavidovićima a konačni rezultat glasio je 30:28 (16:14). Na samom početku, igralo se ujednačeno a Visočani su bili ti koji su imali minimalnu prednost. Igrao se 25. minut kad je Krivaja napravila seriju 4:0 i stigla do vodstva koje su zadržali do poluvremena. Brojna publika u dvorani je uživala i u drugih 30 minuta a na kraju su proslavili pobjedu sa svojim rukometašima. Jasmin Hadžihasić je ponovno bio sjajan te upisao čak 20 odbrana, Slavko Previšić je dodao devet golova za Krivaju. U redovima Bosne najefikasniji je bio Kerim Čabaravdić sa šest golova. Rukometaši Maglaja su ostvarili još jednu gostujuću pobjedu, ovaj put u Gradačcu a konačni rezultat je glasio 29:31 (18:18). Boris Bosić je upisao 13 golova. U Nevesinju je domaća Hercegovina s visokih 40:22 (16:8) bila bolja od ekipe Kaknja. Salih Delić je postigao osam golova. Krivaja je s 28 bodova na 6. poziciji prvenstvene tabele, Maglaj ima dva boda manje i nalazi se na 8. mjestu. Visočka Bosna je 11. s 23 boda a posljednja je ekipa Kaknja s tek dva osvojena boda. U narednom kolu Kakanj dočekuje ekipu Goražda, u Visoko dolazi Konjuh, Krivaja putuje u Trebinje a Maglaj će ugostiti ekipu dobojske Sloge.