Košarkaški klub „Jumper Taurus“ je u Zenici bio domaćin završnice Kupa Bosne i Hercegovine te je u finalu, pred više od 500 gledalaca, u sjajnoj atmosferi Gradske arene „Husejin Smajlović“ igrao s ekipom banjalučkih Lavova. Utakmica je završena rezultatom 66:81 (15:23, 10:24, 18:15, 23:19) a pehar pobjednika odlazi u Banja Luku.
ŽKK Orlovi osvajači Kupa BiH
Zenička ekipa je nešto slabije otvorila susret te se gosti vrlo brzo odvajaju na dvocifrenu prednost. U drugoj četvrtini Jumper nije imao odgovor na agresivnu odbranu gostiju, te do kraja poluvremena aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine podižu prednost na +22. U drugom poluvremenu uslijedila je dosta bolja igra Jumpera. Tokom cijelog drugog poluvremena ekipe su igrale ravnopravno i Jumper je uspio da smanji razliku, te je susret na kraju okončan pobjedom gostiju s 15 poena razlike i time su ŽKK Orlovi postali još jednom osvajači Kupa Bosne i Hercegovine. Elma Feukić je upisala 20 a Jelena Kapisoda 17 poena za Jumper.
Poraz Orlovika u gostima
Protekle subote je u Donjem Vakufu odigran susret 20. kola košarkaškog Prvenstva BiH, a ekipa Proma je ugostila Orlovik Nansi iz Žepča. Pobjeda je pripala domaćem timu rezultatom 86:79 (10:20, 35:24, 19:19, 22:16). Prva četvrtina nije ponudila puno. Dosta poena je postignuto s linije slobodnih bacanja, a nakon prvih pet minuta igre domaći su vodili s 10:9. Zatim je uslijedila serija gostiju, uz dobru odbranu koja nije dozvolila domaćima da postignu niti jedna koš do kraja dionice, a koja je pripala Žepčacima rezultatom 10:20. Imao je Orlovik +13 na početku drugog perioda, no postepeno se topila prednost, te su domaći tri minute prije pauze poveli s 34:33. Druga četvrtina je bila najefikasnija na ovom susretu i pripala je domaćima s 35:24, te Promo odlazi na odmor s vodstvom od 45:44. Poslije nešto manje od sedam minute igre u drugom poluvremenu domaći su stigli do +10 i na semaforu je bilo 60:50, Ipak do isteka vremena gosti su se približili na samo poen zaostatka i četvrtinu završavaju s 19:19, a u posljednju se ulazi s rezultatom 64:63. Tokom posljednjih 10 minute obje momčadi su u nekoliko navrata imale prednost. Sredinom četvrtine Orlovi su vodili sa 74:77, ali onda Promo pravi seriju od 10:0 na dvije minute do kraja i lomi utakmicu. U posljednjim sekundama susreta postignuta su po dva poena na obje strane, te je ovaj period pripao domaćima s 22:16, a koji su u konačnici slavili pobjedu rezultatom 86:79. Najefikasniji u ekipi iz Žepča bio je Anes Podojak (27 poena).