Utakmice 12. kola Prve lige FBiH su odigrane proteklog vikenda. Kantonalni derbi u Tešnju između domaćeg TOŠK-a i ekipe Simm Bau iz Kosove kod Maglaja je završen rezultatom 3:0 (1:0) a golove su postigli Kerim Tatar (2 gola) i Sanjin Lelić. Na klupi ekipe iz Tešnja uspješan debi imao je Bakir Šerbo koji je kao pomoćni trener ranije vodio Mladost i Čelik. U Gračanici je Bratstvo ugostilo Mladost iz Doboja kod Kaknja a utakmica je završena nepopularnim rezultatom 0:0. Rudar je u Kaknju dočekao ekipu Hadžića i nastavio uspješan niz. Za konačnih 2:0 pogađali su Ermin Imamović i Belmin Čehajić. Rudar je ovom pobjedom zadržao priključak za vodećim GOŠK-om. Stupčanica iz Olova gostovala je u Travniku u utakmici derbija začelja prvenstvene tabele. Gosti iz Olova poveli su u 30. minuti preko Fijada Mehanovića, da bi u 44. Asim Zec izjednačio na 1:1. Isti igrač donosi trijumf Travniku u 89. minuti susreta. Travnik je stigao do 12. boda u sezoni i izašao iz zone ispadanja u koju je gurnuo upravo Stupčanicu.
U narednom kolu Simm Bau je domaćin ekipi Rudara, TOŠK putuje u Budućnost kod Banovića, Mladost će u Doboju kod Kaknja ugostiti Gradinu a Stupčanica je domaćin Goraždu.