Čelik je na domaćem parketu poražen od ekipe trebinjskog Leotara rezultatom 75:78 (17:25, 23:11, 16:19, 19:23). Prva četvrtina pripada gostima, u drugoj Čelik ima inicijativu i na odmor se odlazi kod rezultata 40:36 u korist Zeničana. U nastavku susreta ekipe su se smjenjivale u vodstvu a više koncentracije u samom finišu imali su gosti i došli do pobjede. Haris Delalić upisao je 23 poena i 8 skokova, dok je Milivoje Božović postigao 11 poena uz 17 skokova.
Košarkašice Čelika u Zenici su bile bolje od Play Offa u derbiju kola rezultatom 81:68 (20:18, 23:15, 18:19, 20:16). Zeničanke su tokom čitavog susreta imale prednost a gošće iz Sarajeva pokušavale su rezultatski da se približe. Nedžla Kovačević je igrala svih 40 minuta te postigla 28 poena.
Košarkaši Kaknja i košarkašice Jumpera su bili slobodni proteklog vikenda.