Prošle srijede je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima odigran prvi četvrtfinalni susret Kupa BiH između Krivaje i Slobode. U ovoj izuzetno intenzivnoj i napetoj utakmici pobijedila je domaća ekipa rezultatom 33:32 (18:18). Očekivano, susret je bio neizvjestan od prvog do zadnjeg minuta, uz puno naboja te borbe i želje za pobjedom s obje strane, ali će ipak putnik u Final four biti odlučen u revanšu koji je na rasporedu ove sedmice u Tuzli. Jasmin Hadžihasić je upisao 13 odbrana dok je najefikasniji u redovima Krivaje bio Slavko Previšić koji je postigao 13 golova.

Rukometašice Gruda su u derbi utakmici 17. kola Premijer lige na svom parketu bile bolje od ekipe Krivaje a konačni rezultat glasio je 35:25 (19:12). Alena Latifović je postigla 10 golova za ekipu iz Zavidovića.

Utakmica 24. kola Premijer lige BiH igrana u Trebinju između Leotara i Krivaje završila je rezultatom 36:27 (18:9). Domaćini su već u petoj minuti stvorili veliku prednost (4:0) te je znalački sačuvali do samog kraja utakmice. Kakanj je na svom parketu doživio još jedan težak poraz, ovaj put od ekipe Goražda a konačni rezultat je glasio 28:52 (9:29). Omar Burić je upisao osam pogodaka. Maglajlije su u komšijskom derbiju nadigrali dobojsku Slogu rezultatom 30:29 (13:12). Boris Bosić je postigao 11 golova. Bosna je u Visokom rezultatom 31:35 poražena od ekipe Konjuha iz Živinica.