U Ljubuškom je sredinom prošle sedmice odigrana utakmica zaostalog 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH, a ekipa RK Izviđač je ugostila RK Krivaja. Susret je završen bez pobjednika rezultatom 30:30 (10:15). Gosti su bolje otvorili meč te su nakon 10 minuta igre imali vodstvo rezultatom 2:4 a u 20. minuti prvi put dolazi do +3 kod rezultata 6:9. Uslijedio je period igre u kome su gosti iz Zavidovića imali i do četiri gola razlike, a tri minute prije pauze pri rezultatu 9:14 prvi put imaju i maksimalnih pet golova prednosti. Na odmor se i odlazi s pet golova prednosti u korist Krivaje, a rezultat je bio 10:15. Izviđač na startu drugog perioda igre smanjuje na tri gola zaostatka. Krivaja je u nekoliko navrata imala dva gola prednosti, nakon čega domaći u 43. minuti dolaze do izjednačenja kod rezultata 20:20. Potom je uslijedio period igre gol za gol, a onda je uslijedio blitzkrieg Krivaje koja sa dva brza gola u 50. minuti dolazi do 22:25, nakon čega domaća klupa poziva minut pauze. Dvije minute do kraja na semaforu je bilo 28:29, a gosti su igrali s igračem manje. Zavidovićka ekipa propušta napad, a na drugoj strani, Skauti postižu gol za 29:29. U posljednjem napadu Krivaja dolazi do vodstva rezultatom 30:29, poslije čega domaći troše vrijeme za napad te s istekom vremena dobijaju deveterac i činilo se da puni plijen ide s gostima. Ipak s tim se nije složio rukometaš domaćih Aldin Sakić, koji iskusno, ispod zida, postiže gol za konačnih 30:30. Tako su Zavidovićani ostali bez sedme pobjede u sezoni, a upisali su drugi remi. Prvo ime susreta je bio Krivajin kapiten Sedžad Abdurahmanović s 12 pogodaka, a pratio ga je Amar Amitović s osam. U narednom kolu su Zavidovićani poraženi na gostovanju u Doboju kod Sloge rezultatom 33:28 (14:12).
U Maglaju je gostovala ekipa HRK Čapljina a konačni rezultat glasio je 37:36 (18:16). Domaćin je do pobjede stigao golom iz sedmerca u zadnjoj sekundi susreta. Edo Mehinagić je postigao 14 golova za Maglaj.