Rukometaši Krivaje su, u Gradskoj dvorani u Zavidovićima, ugostili MRK Goražde u meču 24. kola BH Telecom Premijer lige BiH te slavili pobjedu rezultatom 33:32 (17:18). Prvo poluvrijeme je ponudilo ravnopravan rukomet. U uvodu dionice Krivaja je uglavnom imala prednost, ali pri rezultatu 8:6 gosti prave seriju 3:0. Do odlaska na pauzu vidjeli smo nekoliko preokreta, a prvo poluvrijeme je okončano minimalnom prednošću gostiju i rezultatom 17:18. Poslije pet minuta igre u nastavku Goražde prvi put ima +3, te vodi sa 18:21. Maksimalna četiri gola prednosti gosti imaju kod 21:25, a na polovini drugog perioda rezultat je bio 23:26. Nošeni domaćom publikom rukometaši Krivaje prave seriju od 3:0 i vraćaju stvari u egal, no s dva brza gola Goražda u posljednjih 10 minuta se ulazi s rezultatom 26:28. U neizvjesnoj završnici igralo se gol za gol, a Krivaja do prve prednosti u drugom dijelu stiže na manje od dvije minute do kraja kod rezultata 33:32. Na kraju su presudile dvije odbrane Krivajinih golmana, sedmerac Danisa Kovačevića i odbrana Jasmina Hadžihasića u posljednjem napadu, a koje su donijele puni plijen domaćima. Kod Krivaja je najefikasniji bio Amar Amitović s devet golova, a po pet puta su pogađali Faris Čolaković i Eldar Mehić. Ovo je za Krivaju bila 10. pobjeda u sezoni nakon koje ima 22 boda. Slobodna je u narednom kolu, nakon čega sezonu završava domaćom utakmicom protiv dobojske Sloge.
Leotar je na svom terenu slavio uvjerljivu pobjedu nad ekipom Maglaja rezultatom 35:26 (13:13). U redovima Maglaja najefikasniji su bili Haso Ćosić sa sedam i Damir Kadrić sa šest postignutih pogodaka. U narednom kolu u Maglaju gostuje ekipa Gračanice.
Škola rukometa „Čelik Junior“ Zenica, nakon odigranog 20. kola Prve rukometne lige Federacije Bosne i Hercegovine – grupa Sjever nalazi se pred svojom prvom promocijom u Premijer ligu BiH. Razlog tome je što je bugojanska Iskra u gostima poražena od Jajca 29:34.