Utakmice 9. kola Prve lige FBiH su odigrane proteklog vikenda. U kantonalnom derbiju igranom na zeničkom stadionu Bilino polje pred više od 2.000 gledalaca sastali su se Čelik i tešanjski TOŠK. Rezultatska kriza „Crno-crvenih“ nastavljena je i ovaj put. Iako su imali loptu više u nogama, domaći igrači su uspjeli stvoriti tek nekoliko prilika. Prvi gol na utakmici postigao je Anes Mašić u 92. minuti a gosti preko Anisa Hankića samo minut kasnije dolaze do izjednačenja. Izdvajamo još dva detalja iz ove utakmice. Igrao se 77. minut kad je Dino Dizadrević u duelu s odbranom Čelika nezgodno pao te slomio ruku, nedugo potom je i operisan u zeničkoj bolnici. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, popularni „Robijaši“ nisu željeli pozdraviti domaće igrače te su im okrenuli leđa i napustili južnu tribinu. Pred Upravnim odborom zeničkog kluba je težak posao u narednim danima kako bi pronašli način za povratak ekipe na pravi kolosijek. Ostaje da vidimo hoće li biti rezova i u stručnom štabu.
U Gradačcu su igrali Zvijezda i kakanjski Rudar kojeg je s klupe vodio novi šef stručnog štaba, Kemal Šabić. Iako je ekipa iz Kaknja u prvom poluvremenu pružila dostojan otpor, Zvijezda je na kraju slavila visoku pobjedu rezultatom 3:0 (0:0). Simm Bau je gostovao u Gornjem Rahiću. Stefan Vasiljević je u 45. minuti doveo ekipu iz Kosove kod Maglaja u vodstvo ali Zvijezda golovima Eldina Facića u 54. i 92. minuti dolazi do pobjede od 2:1 (0:1). U Doboju kod Kaknja Mladost je bila domaćin bihaćkom Jedinstvu te stigla do uvjerljive pobjede od 5:1 (2:1). Strijelci za Mladost su bili: Vedin Kulović, Dževad Šijamija, Vladimir Grahovac, Faruk Piljug i Maid Zec. Utakmicu bez pogodaka u Olovu su odigrali Stupčanica i Gradina iz Srebrenika.